Najlepszy mały telefon 2020

Udostępnij

Telefony stają się coraz większe, ale na rynku jest jeszcze mnóstwo przyzwoitych smartfonów z małymi ekranami. Oto nasz wybór najlepszych małych smartfonów

Podobnie jak w przypadku tak wielu innych rzeczy, większe nie zawsze są lepsze w przypadku smartfonów, a ta lista najlepiej przedstawia najlepsze wybory dla wartościowych małych telefonów na rynku w 2020 roku.

Po co ci mały telefon?

Kiedy iPhone 6 został wydany z ekranem 4.7 cala, wielu z nich było oburzonych na jego wielkość. Teraz taki rozmiar ekranu jest uważany za komicznie mały.

Mówiąc wprost, telefony są teraz za duże. Ramki w telefonach znacznie się skurczyły w ciągu ostatnich kilku lat, ale nie oznacza to, że ludzie są nagle skłonni władać 6, 7, 8-calowym potworem, jak OnePlus 8 Pro.

Ludzie z mniejszymi rękoma będą mieli do czynienia z telefonem dwuręcznym, który jest niewygodny nie tylko wtedy, gdy ma się go w ręku, ale i wtedy, gdy ciągle wybija się z kieszeni dżinsowej. Słuchawki o mniejszym rozmiarze mogą być używane jedną ręką, zmieścić się w kieszeni lub torbie o wiele łatwiej, i może zrobić wszystko, co większy telefon może zrobić w bardziej kompaktowym opakowaniu.

Należy również wziąć pod uwagę kwestię urządzeń składanych, takich jak Motorola RAZR 2020 i Samsung Galaxy Z Flip, w których zastosowano stare, ale łączące je z nową, składaną technologią wyświetlania, urządzenia o większym ekranie i kompaktowych wymiarach.

1. Apple iPhone 11 Pro

Nie jesteśmy w pełni zgodni z nazwą "Pro", ale nie ma wątpliwości, że jest to najlepszy iPhone do tej pory z różnych powodów.

Podoba nam się matowe wykończenie, które zapewnia większą przyczepność niż standardowe szkło, a także pomaga zanegować odciski palców. Ekran OLED jest olśniewający, zwłaszcza w trybie Dark Mode w iOS 13, aparaty są doskonałe, wydajność jest zgrabna, a żywotność baterii lepsza niż kiedykolwiek, więc jest wiele do zrobienia.

Mimo to, jest o wiele droższy niż zwykły iPhone 11, który ma rzeczy, które większość ludzi chce i naprawdę nie łamie żadnej nowej ziemi. Nie jest nawet zdolny do 5G.

2. Samsung Galaxy S20

Galaxy S20 to najlepszy telefon z serii S20 Samsunga, a po prostu najlepszy telefon, jaki firma produkuje właśnie teraz. Jest kompaktowy, wydajny i wyposażony w wszechstronny system kamer, który może nie pasować do top-tier S20 Ultra z powiększeniem lub szczegółami, ale spełnia - a czasami bije - wszystkie pozostałe funkcje, co oznacza, że jest czymś więcej niż tylko dopasowaniem do każdego innego telefonu.

Szerszy ekosystem 5G jeszcze nie istnieje, ale będzie w ciągu życia tego telefonu, co czyni go prawie warty modernizacji. I choć żywotność baterii pozostaje lekkim problemem, to jest to naprawdę jedyna poważna wada. Ekosystem Android oferuje więcej za mniej gdzie indziej, ale zazwyczaj bez poziomu prestiżu Samsunga lub polski, i w tym przypadku uważamy, że warto za to zapłacić.

3. Apple iPhone SE (2020)

iPhone SE jest telefonem przeznaczonym do funkcji nad formą, przedkładając surową wydajność i możliwości aparatu nad design lub estetykę.

To sprawia, że jest to bardzo nie-Apple iPhone, ale jest mało prawdopodobne, aby pomóc mu wygrać z użytkownikami Androida, którzy nadal mogą uzyskać o wiele więcej za mniej, opierając się na Apple - z wyjątkiem procesora A13 w cenie średniego zakresu, wraz z luksusami, takimi jak bezprzewodowe ładowanie i wodoodporność.

Trudno jest całkowicie wybaczyć wybór, aby zaoszczędzić pieniądze na niedrogim wyświetlaczu LCD 720p i słabszej konstrukcji, a Ty będziesz zobowiązany do noszenia ze sobą akumulatora każdego dnia. Jednak jeśli chcesz mieć niezawodny aparat fotograficzny, szybkie działanie i gwarantowane aktualizacje systemu iOS przez lata bez konieczności przerywania pracy banku, to właśnie ten iPhone jest dla Ciebie.

4. Samsung Galaxy Z Flip

Galaxy Z Flip nie jest idealnym telefonem. Jest drogi, są tylko dwa główne obiektywy kamery, a czytnik linii papilarnych jest do bani.

Niezależnie od ceny, są to jednak drobne minusy nawet jeśli nie jest to najlepszy telefon, z jakiego korzystaliśmy w tym roku, jest to jeden z naszych ulubionych. Z Z Flip Samsung przybił kompaktowy składany współczynnik formy, a w porównaniu z innymi 2020 sztandarowy czuje się nieporęcznie i ponadgabarytowe.

Ten telefon wygląda świetnie, oferuje solidną wydajność i flagowe funkcje, a przy tym jest po prostu fajny.

5. Google Pixel 3

Pixel 3 oferuje świetną wydajność i aparat  oraz doskonałą konstrukcję.

Google zwrócił szczególną uwagę na wyświetlacz, który jest znacznie lepszy niż dwie poprzednie generacje pikseli (choć nie posiada 90Hz częstotliwości odświeżania Pixel 4), a oprogramowanie dla systemu Android jest najlepsze z tym sprzętem. Całkowicie szklany tył pozwala na bezprzewodowe ładowanie, a Google pakiety słuchawek USB-C w pudełku.

Pixel 3 XL to dokładnie takie samo doświadczenie, jak w przypadku większego ekranu z nacięciami i większej baterii.

Pixel 4 jest teraz tutaj, ale dzięki spadkowi cen, Pixel 3 nadal stanowi doskonały przypadek, jeśli nowy teleobiektyw, ulepszone elementy wewnętrzne i nowe gesty sterowania jego następcy nie spodobają się - zwłaszcza, że najnowszy telefon zawodzi pod względem żywotności baterii.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz