IOS 12 przyniesie lepszą Siri?

Udostępnij

Niektóre głosy sugerują, że Apple ogłosi na WWDC 2018, że nowy system będzie zawierał bardziej zaawansowanego asystenta głosowego - Siri 2

Siri jest często krytykowana

Wielu użytkowników uważa, że asystent głosowy Apple nie jest godny 2018 roku. Jest gorszy od Asystenta Google, który jest znacznie bardziej zaawansowanym i wyrafinowanym asystentem głosowym. Mówi się, że Siri ma problemy z prostymi poleceniami i radzi sobie tylko z podstawową świadomością kontekstu, co utrudnia prowadzenie bardziej złożonych rozmów.

Apple zdawało się ignorować negatywne komentarze na temat Siri. Może to wynikać z faktu, że interfejsy głosowe nie wydają się być bardzo popularne i wciąż są niszą. Różnice między Siri a Asystentem Google nie wydają się być tak znaczące, aby czuć, że tracą udział w rynku w tej przestrzeni.

Czy Apple pracuje nad nową Siri?

Ten brak wyścigu zbrojeń w interfejsach głosowych może działać na ich korzyść. Producenci mają mnóstwo czasu i spokoju, aby udoskonalić technologię. Apple pracuje nad poprawą funkcjonalności Siri. W 2016 roku mówiło się o pobocznym projekcie "Invisible Hand". Efektem ich pracy miałaby być możliwość korzystania z iPhone'a/iPada tylko za pomocą komend głosowych, które wydajemy Siri.

Możliwe, że prace posunęły się do tego stopnia, że ich pierwsze efekty zostaną zaprezentowane na tegorocznym WWDC.

Takie spekulacje są jak najbardziej uzasadnione?

Niektórzy internauci zadali Siri pytania dotyczące konferencji WWDC, która ma się odbyć już niedługo. Asystentka głosowa Apple'a odpowiedziała, że:

"Nie chcę się chwalić, ale jestem coraz mądrzejsza. To może być spowodowane tym, że ostatnio uczę się do późna w nocy ...".
Problem w tym, że w zeszłym roku Siri odpowiadała na pytania z WWDC w ten sam sposób. Trudno uwierzyć, że tegoroczne doniesienia są wystarczającym dowodem. Pojawiają się plotki, że w iOS 12 pojawi się lepsza Siri.

Według doniesień, w iOS 12 zwiększy się integracja lepszego interfejsu głosowego z wynikami wyszukiwania w świetle reflektorów. W celu opracowania nowej wersji lub ulepszonej Siri powstało laboratorium Apple w Cambridge.

Siri może też mówić inne rzeczy

Siri wspomina WWDC 2018 jako okazję do nowego domu i nowego głosu, gdy jest o to pytana. Plotki sugerują, że HomePod dostanie odświeżoną wersję i dodatkowy głos. Jest to problem, bo widzimy, że takie informacje pojawiały się już rok temu. WWDC 2017 również zapowiedziało HomePod i nowy męski głos do Siri.
Trzeba uzbroić się w cierpliwość, WWDC 2018 odbędzie się w dniach 4-8 czerwca. Tam zapewne pojawi się więcej informacji o Siri.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz