Jaki telefon do 1500

Udostępnij

Minęły już czasy, gdy naprawdę dobre smartfony musiały kosztować majątek. Dziś za 1500 złotych można kupić sprzęt, który z pewnością spełni oczekiwania każdego codziennego użytkownika. Na który model warto postawić, by nie ustępował w użytkowaniu droższym?

Dobry telefon do 1500 zł

Najlepsze smartfony spośród występujących na rynku nie każdemu są potrzebne - to oczywiste.  dobie dzisiejszego rozwoju techniki bardzo często te najlepsze modele różnią się od średniaków parametrami, których zwykły użytkownik nawet nie dostrzeże ani nie doceni. Różnica zaczyna się dopiero poniżej 1000 złotych, choć i te modele są dziś często bardzo dobrej jakości.Przedział cenowy 1000 - 1500 złotych to kwintesencja dobrego stosunku jakości do ceny urządzenia. Smartfony z takiej półki cenowej są nowoczesne, solidne, a zarazem nie powodują bankructwa. Można też liczyć na to, że będą miały wiele udogodnień obecnych w droższych modelach.To zestawienie bierze pod uwagę modele nowe, które można bez problemu kupić w polskich sklepach. Nie mieści za to telefonów flagowych sprzed roku lub dwóch, które często nadal są po prostu świetne. Nierzadko zdarza się, że taki model flagowy sprzed 1,5 roku jest wydajniejszy, niż najnowszy średniak, a kosztuje tyle samo. 

Dobry telefon do 1500 złotych - na co zwracać uwagę?

Telefon z systemem Android potrzebuje dostateczniej dużo pamięci, by móc pokazać swoje rzeczywiste możliwości. 3 GB wystarczą, ale smartfony w takich cenach bardzo często oferują już 4 GB. iPhone za to posiada bardziej zoptymalizowany system. Wbudowana pamięć powinna wynosić co najmniej 32 GB, choć warto poszukać model z 64 GB.

dobry smartfon do 1500 zł

Na które smartfony zwrócić uwagę?

Warte zastanowienia są niektóre modele Xiaomi, jak Redmi Note 5. Konieczne jest też miejsce na kartę pamięci microSD. Modele ze średniej półki dość szybko przejmują rozwiązania z półek wyższych. Dlatego często mają wuświetlacze o wydłużonych proporcjach i podwójne aparaty fotograficzne. Wiele informacji da zapoznanie się z przykładowymi zdjęciami i filmami wykonanymi upatrzonym modelem. Łączność LTE nie zawsze jest dobra w modelach w tym przedziale cenowym. Można za to spotkać opcję NFC oraz Bluetooh 5.0. Z kolei by telefon działał możliwie szybko i długo zachowywał swoją sprawność, konieczny jest wybór czystego Androida lub iPhone'a z systemem IOS. Dzięki temu działanie smartfona będzie naprawdę sprawne.

A co z przekątną ekranu?

Można to podsumować krótko - co kto lubi. Niektórzy wolą wielkie wyświetlacze, na których świetnie prezentują się filmy z youtube, inni raczej stawiają na poręczność. Za to baczną uwagę trzeba zwrócić na rozdzielczość, która decyduje o komforcie oglądania treści na ekranie. Wyświetlacz AMOLED sprawdza się tutaj najlepiej - posiada go wiele smartfonów z tego przedziału cenowego.TOP 10 polecanych modeli do 1500 złotychWśród telefonów do 1500 złotych, które warto kupić, znajdują się:

  • Pocophone F1
  • Xiaomi Mi A2
  • Xiaomi Mi A2 Lite
  • Samsung Galaxy S7
  • LG G6
  • Honor Play
  • Nokia 6.1
  • Samsung Galaxy A
  • iPhone SE 32 GB
  • Huawei P20 Lite

Komentarze (0)

Zostaw komentarz