Jak dbać o smartfona, aby działał dłużej?

Udostępnij

Smartfon jest niezbędnym środkiem komunikacji dla współczesnego człowieka. Dziś takie urządzenie nie jest luksusem. Ludzie używają go do odbierania połączeń przychodzących i kontaktowania się, czytania SMS-ów i korespondencji w sieciach społecznościowych, przeglądania najnowszych wiadomości, a wielu z nich nawet do pracy. Kluczowe jest więc to, aby urządzenie zawsze działało poprawnie i nie ulegało awariom. A żeby to zrobić, trzeba go prawidłowo eksploatować. Dzisiaj powiemy ci, jak to zrobić.

Jak dbać o smartfona?

Aby telefon służył przez lata i nie zawodził, należy zacząć o niego dbać już od pierwszego dnia zakupu. Gdy już wybierzemy jakościowe i pożądane urządzenie, powinniśmy pozbyć się aplikacji reklamowych i innych "cacek", które zajmują miejsce w pamięci.

Jeśli nie możesz poradzić sobie z tymi krokami samodzielnie, lepiej udać się do serwisu. Lokalny personel z pewnością pomoże i odpowie na wszelkie pytania.

smartfon

Co kupić, aby chronić smartfona?

Warto zakupić ochraniacz na ekran razem ze smartfonem. Jeśli jest dostępny, poproś o jego przyklejenie, aby zapewnić bezpieczeństwo swojego telefonu. Jest to zdecydowanie zadanie, które najlepiej powierzyć doświadczonej osobie.

Polecam również zaopatrzyć się w etui na telefon lub uchwyt. Pomagają one wygodnie umieścić urządzenie w dłoni podczas pracy i rozmowy. Dodatkowo etui chroni korpus gadżetu przed zabrudzeniem i uszkodzeniem podczas upadku. A bez niej nowoczesne smartfony bardzo niechętnie trzymają się właściciela.

Za ważne uznaje się również stosowanie oryginalnych akcesoriów. Tanie lub nieodpowiednie akcesoria mogą zniszczyć wewnętrzną zawartość gadżetu, a także przyczynić się do trwałego zawieszenia.

Prawidłowe ładowanie

Pierwsze trzy sesje ładowania będą zazwyczaj polegały na całkowitym rozładowaniu baterii i napełnieniu jej do 100%. Następnie eksperci zalecają, aby nie ładować go powyżej 90% i ładować go na poziomie resztkowym 15-20%. W ten sposób bateria będzie działać znacznie dłużej. Te zalecenia jednak zmieniają się z roku na rok razem z nowymi modelami smartfonów.

Wyjmowanie baterii

Jeśli Twoje urządzenie stanie się dysfunkcyjne z powodu zużytej baterii, jej wymiana jest dość prosta. Nie daj się jednak skusić na tanie chińskie podróbki. Mogą one powodować nieprawidłowe działanie smartfona, powodować awarię systemu, a czasem nawet doprowadzić do eksplozji telefonu.

smartfon

Sprawdź też: Jak chronić ekran smartfona?

Co zrobić w przypadku przegrzania?

Kiedy pracujesz z ciężkimi aplikacjami, to normalne, że Twoje urządzenie się nagrzewa. Ale Twoje urządzenie nie powinno się nagrzewać, gdy przeglądasz swoje kanały mediów społecznościowych. Sprawdź swój smartfon pod kątem złośliwego oprogramowania i zainstaluj zaktualizowany program antywirusowy.

Sposoby na ochronę urządzenia

Czynniki zewnętrzne, takie jak mróz lub ekstremalne ciepło, mogą spowodować nieprawidłowe działanie smartfona. Najlepiej więc zawczasu zadbać o to w następujący sposób:

  • Przy bardzo niskich temperaturach trzymaj telefon w torbie ze specjalnym etui lub w kieszeni kurtki. Dzięki temu bateria nie rozładuje się szybko, a telefon nie ulegnie uszkodzeniu.
  • W upalne dni najważniejsze jest, aby nie pozostawiać smartfona w bezpośrednim świetle słonecznym lub na gorących powierzchniach.
  • Gdy pada deszcz, śnieg lub grad, nie wyciągaj urządzenia na zewnątrz, aby nie zamokło, gdyż łatwo uszkodzić nawet wewnętrzne komponenty gadżetu.

W przypadku jakichkolwiek problemów ze smartfonem należy skontaktować się z certyfikowanym serwisem. Może to droższe, ale wiedzą dokładnie co robią.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz