IPhone XR z najlepszą sprzedażą w USA od premiery iPhone 6

Udostępnij

Grupa analityków z grupy CIRP opublikowała właśnie raport kwartalny, który dotyczy sprzedaży wszystkich modeli iPhone’ów na terenie Stanów Zjednoczonych. Ku zaskoczeniu jego zdecydowanym liderem jest iPhone XR, którego udział w sprzedaży wszystkich smartfonów firmy Apple wyniósł prawie 50 procent. Co jeszcze ciekawego wyczytamy z raportu?

Sprzedaż iPhone’ów w USA

Dane, które przygotowali analitycy dotyczą sprzedaży poszczególnych modeli iphone’ów w drugim kwartale. Liczby mówią jednoznacznie, że to nie flagowce, czyli iPhone Xs oraz iPhone Xs Max, a właśnie tańszy model iPhone Xr rządził na amerykańskim rynku w tym czasie. Osiągnął on dokładnie 48 procent udziału w całkowitej sprzedaży wszystkich modeli iPhone’ów, które znajdują się na rynku.

Co ciekawe w zeszłym roku w analogicznym okresie iPhone 8 oraz iPhone X sprzedawały się najlepiej, a w sumie nie osiągnęły one takiego wyniku, jak sam iPhone Xr.

Model ten osiągnął zdecydowanie najlepszy wynik sprzedażowy od czasu modelu iPhone 6 w 2015 roku oraz iPhone 6S w roku 2016. One wówczas także miały mniejszą konkurencję wśród modeli Apple, ponieważ wówczas rokrocznie na rynku pojawiały się dwa, a nie trzy modele.

Gdy zsumujemy całą linię z zeszłego roku, czyli iPhone Xr, iPhone Xs oraz iPhone Xs Max to stanowią one 67% całkowitej sprzedaży smartfonów z linii marki Apple.

Jak sprzedawały się usługi?

Przy okazji liczb dotyczących sprzedaży urządzeń, w raporcie zawarto również to, jak wyglądała procentowo sprzedaż usług pochodzących od Apple.

Liczby mówią, że najchętniej użytkownicy korzystali z przestrzeni dyskowej iCloud po którą sięgało aż 48% korzystających.

Druga pozycja należy do Apple Music, z którego korzystało 35% użytkowników iPhone’ów.
Na końcu na leży przypomnieć, że liczby te dotyczą tylko i wyłącznie rynku Stanów Zjednoczonych, ale tendencja pozwala sądzić, że gdybyśmy posiadali podobne raporty na temat innych państw to liczby wyglądałyby podobnie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz