Play wprowadza doładowania za pomocą Apple Pay

Udostępnij

Sieć telekomunikacyjna Play jest pierwszą na terenie naszego kraju, która umożliwiła doładowanie konta przy użyciu płatności Apple Pay oraz Google Pay. Opcja ta trafiła do aplikacji Play24, która dostępna jest w App Store.

Apple Pay w Play

Od teraz wszyscy użytkownicy, którzy zechcą doładować swoje konto prepaid poprzez aplikację Play24, mogą dodatkowo opłacić doładowanie za pomocą płatności mobilnych, w tym rzecz jasna Apple Pay. Oczywiście bez zmian pozostały standardowe sposoby płatności, jak BLIK, czy przelew.

Włodarzom Play zależy na tym, by zwiększyć wygodę swoich użytkowników i wdrożenie możliwości opłacania kart prepaid poprzez płatności mobilne jest ukłonem w ich stronę. Płatności takie zyskują ogromną popularnością w naszym kraju, więc taka decyzja sieci nie może w ogóle dziwić. Polacy coraz częściej płacą za zakupy w Internecie, jak i sklepach internetowych za pomocą swoich smartfonów. Taka możliwość doładowania jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kart zdrapek.

By móc w sposób wygodny doładować swe konto, należy pobrać z AppStore aplikację Play24. Tam trzeba wybrać opcję „Doładuj konto”. Po wpisaniu kwoty doładowania oraz numeru telefonu przechodzi się do wyboru odpowiedniego rodzaju płatności. W tym wypadku mowa o Apple Pay. Po weryfikacji płatności konto zostanie doładowane o wybraną kwotę.

Płatności mobilne charakteryzują się tym, że są bardzo bezpiecznie i chronią one prywatność. W trakcie realizacji każdej transakcji żadne z naszych danych nie trafiaj do baz danych i nigdzie nie są przechowywane.

Wpływa na to także oczywiście weryfikacja użytkownika przy każdej transakcji – w przypadku Apple Pay jest to TouchID lub FaceID.

Mamy nadzieję, że inne sieci telekomunikacyjne działające na terenie naszego kraju wezmą przykład z Play i niebawem również umożliwią swoim użytkownikom korzystanie z płatności mobilnych przy opłacaniu doładowania.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz