Najczęstsze usterki iPhone (cz. 1)

Udostępnij

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie rozpoczęli tego tekstu od wychwalania iPhone’a. Jest to bez wątpienia najbardziej zaawansowany technologicznie smartfon na rynku, a kto raz nauczył się jego obsługi, ten już nigdy nie będzie chciał przerzucić się na Androida. Jednak to wciąż tylko urządzenie, które nie jest wolne od usterek. Niektóre wynikają z winy użytkownika i powstają wskutek chwilowej nieuwagi, a do innych dochodzi bez naszego udziału. Kierując się własnym doświadczeniem, stworzyliśmy listę najczęściej występujących usterek w kilku najpopularniejszych modelach iPhone: 5s, SE oraz 6s.

(pexels.com)

iPhone 5s

Jeden z najsłynniejszych i najchętniej kupowanych modeli iPhone dość często przynosicie do nas, skarżąc się na problemy z baterią. iPhone 5s słynie z mało pojemnej baterii, która często wyłącza się zimą, kiedy na zewnątrz panują ujemne temperatury. Model 5s jest znany również z tego, że dość szybko się nagrzewa. W 2013 roku było głośno o szybko rozładowujących się bateriach w nowych iPhone’ach 5s. Użytkownicy wadliwych smartfonów mogli wtedy wymienić urządzenie na nowe, a Apple przyznało, że wada fabryczna akumulatora dotyczyła „niewielkiej liczby” smartfonów, choć mówiło się wtedy o kilku tysiącach Jabłek. iPhone 5s zasłynął także rozkalibrowanymi czujnikami – akcelerometrem, żyroskopem i kompasem – które pokazywały błędne odczyty. Defekt ten udało się jednak wyeliminować po aktualizacji oprogramowania.

iPhone SE

Podobnie jak 5s, iPhone SE jest wciąż chętnie wybierany przez miłośników Jabłek, którzy pragną nabyć dobrego iPhone’a w atrakcyjnej cenie. O tym modelu mówi się, że jest to 6s zamknięty w obudowie 5s, co wcale nie mija się z prawdą. Mimo że zdarzają się problemy z niesprawnymi akumulatorami w modelach SE, są to Jabłka z bardzo wytrzymałą baterią – znacznie częściej naprawa baterii jest usługą, z której korzystają użytkownicy 5s, 6 i 6s. Niektórzy posiadacze SE skarżą się również na żółty odcień ekranu, jednak usterka ta jest znacznie rzadsza niż problemy z baterią. Po latach naprawy Jabłek możemy stwierdzić, że model SE jest jednym z najrzadziej odwiedzających progi iHospital, co świadczy o jego wysokiej jakości i dopracowanych detalach.

iPhone 6s

Wielu użytkowników modelu 6s zetknęło się z błędami oprogramowania, takimi jak zniekształcony dźwięk w głośniku, błędy w działaniu 3D Touch czy wyłączanie się smartfona pomimo naładowanej baterii. Usterki te udało się jednak wyeliminować wraz z aktualizacją oprogramowania. Jednak w naszych skromnych progach niejednokrotnie witaliśmy posiadaczy iPhone’ów 6s, którzy przychodzili do nas z usterkami wymagającymi serwisowania. Do najczęstszych uszkodzeń związanych z modelem 6s możemy zaliczyć problemy z kamerą, złączem słuchawkowym Jack oraz przyciskiem Home. iPhone 6s to także model z najbardziej wadliwą baterią w historii Jabłek. Wszystkie wymienione usterki naprawiamy w ciągu 60 minut, przywracając Jabłkom pełną funkcjonalność.

Jesteś użytkownikiem iPhone’a 7, 8 lub X? Zajrzyj do drugiej części naszego artykułu o najczęstszych usterkach występujących w smartfonach Apple i sprawdź, na jakie uszkodzenia najbardziej narażone jest twoje Jabłko.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz