Karty SIM i urządzenia Apple

Udostępnij

Ewolucja kart SIM i urządzeń, do których są wkładane, jest stała. Dziś standardem są karty nanoSIM, ale nadal istnieją urządzenia, które mogą akceptować karty microSIM. Nawet na rynku wtórnym dostępne są urządzenia, które akceptują standardowe karty SIM. Często trudno je zrozumieć, dlatego użytkownicy często wpisują frazy typu "jaka karta sim jest do iphone 6" lub nawet "ipad air 2 sim".

Wielu użytkowników nie wie, jak usunąć kartę SIM z produktów Apple. Czasami użytkownik może mieć nowego iPhone'a w swoich rękach i zdać sobie sprawę, że karta SIM, którą ma, nie pasuje do urządzenia. Ta karta SIM jest wymagana do aktywacji telefonu. Oznacza to, że będziemy musieli poczekać, aż operator ją wymieni.

Chodzi o to, aby uniknąć takich sytuacji. Ten tekst powinien rozwiać wszelkie wątpliwości, które mogą się jeszcze pojawić w temacie kart SIM w urządzeniach Apple.

Jak zmieniały się karty SIM

Karta SIM, którą wszyscy znamy jako podstawową i standardową kartę SIM, to tak naprawdę miniSIM. Przed nią istniał SIM, który wyglądał bardziej jak karta kredytowa niż coś, co można włożyć do telefonu. Ta oryginalna karta nie była kompatybilna z telefonami komórkowymi.

MiniSIM był pierwszą kartą SIM, której mogli używać użytkownicy telefonów. Miała ona wymiary 25 x 15 mm, ale nadal była bardzo mała. Ten rozmiar sprawdzał się od czasu wynalezienia Nokii 3310, aż do czasu, gdy smartfony przejęły rynek. Większość smartfonów, poza pierwszymi, obsługiwała karty microSIM. Kartę SIM wyjmowano z plastikowej osłony i powstawała karta o wymiarach 15 x12 mm. Karty te, dzięki swoim smuklejszym wymiarom, stały się bardzo popularne w dobie smartfonów.

MicroSIM stał się wkrótce dominującą technologią. Okres ten charakteryzował się dążeniem do mniejszych rzeczy, co dotknęło również karty SIM. Ich kolejna wersja, nanoSIM, pojawiła się w 2012 roku. Była ona mniejsza (12,3 x 8,8 mm) i cieńsza (0,67 mm zamiast 0,76 mm). Karta ta jest nadal używana we wszystkich nowoczesnych urządzeniach.

Jaka karta SIM jest najlepsza dla mojego iPada lub iPhone'a?

Jak już powiedzieliśmy, nanoSIM to obecny standard dla nowego sprzętu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup starszego iPhone'a lub iPada, możesz być zaskoczony, że obsługuje on microSIM zamiast nano.

Karta SIM:
iPhone, iPhone 3, iPhone 3GS

Karta MicroSIM
iPhone 4, iPhone 4s i iPad 2, iPad 3, iPad 4

Karta NanoSIM:
iPhone 5, iPhone 5C iPhone SE iPhone 6, iPhone 6 Plus iPhone 6S iPhone 6S Plus iPhone 7 Plus iPhone 7 Plus iPhone 8 Plus iPhone X
iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro

Karta SIM Apple
iPad Mini 3, iPad Mini 4, iPad Air 2, iPad Pro

Co to jest Apple SIM?

Karta firmy Apple to kolejny z jej autorskich pomysłów, mający przede wszystkim pomóc klientom, którzy podróżują za granicę. Urządzenie pozwala nam wybrać plan taryfowy, jaki chcemy. Nie trzeba się martwić o roaming. Rozwiązanie to nie jest obowiązkowe. Klienci nadal mogą korzystać z kart dostarczanych przez swoich operatorów.

Na jakie jeszcze rzeczy warto zwracać uwagę, jeśli chodzi o karty SIM?

Nie zapomnij o kluczu! Jak włożyć karty SIM do iPhone'a. Aby uzyskać dostęp do karty SIM lub włożyć ją, musisz wyciągnąć tacę. Robi się to za pomocą klucza, który jest dostarczany wraz ze smartfonem. W sieci jest wiele aukcji, dzięki którym możemy go kupić za kilka złotych, jeśli go zgubimy. W przypadku biedy można użyć spinacza, ale musimy uważać, by nie porysować telefonu.

Należy mieć na uwadze, aby nie zgubić tacki. Zdarza się, że ktoś gubi tackę na kartę SIM. Jest to kolejny powód, aby być spokojnym. W sieci jest wiele miejsc, gdzie można znaleźć takie tacki. Jest to zakup obowiązkowy, ponieważ bez niego nie możemy korzystać z karty SIM. W pustych przestrzeniach telefonu może się również zbierać brud, który może spowodować uszkodzenie iPhone'a.

Jeśli posiadamy sprzęt obsługujący microSIM i zwykłą kartę SIM, nie musimy jej wymieniać. Możemy ją własnoręcznie przyciąć do odpowiedniego rozmiaru. W przypadku konieczności zmiany na nanoSIM, będziemy musieli zaopatrzyć się u operatora w zamiennik.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz