G Moto porónanie: Moto G6, Moto G6 Play i Moto G6 Plus. Który z nich najlepiej kupić?

Udostępnij

Motorola miała swoje chwile sławy jeszcze zanim upowszechniły się smartfony. Teraz jednak powraca z serią Moto G, oferując trzy dobre modele - Moto G6, Moto G6 Play i Moto G6 Plus. Porównanie wszystkich trzech urządzeń dostarcza bardzo ciekawych informacji.

Który z tych modeli warto kupić i czy w ogóle warto inwestować w smartfon Motoroli? Firma znajduje się dziś pod pieczą Lenovo, co oznacza, że wynik jej pracy nad nowymi modelami może być interesujący.

Jak wyglądają trzy modele z serii Moto? Co się zatem różni?

W modelach G6 oraz G6 Plus na przedniej ściance znajduje się czytnik linii papilarnych, który może też być dodatkowym przyciskiem. Z kolei wersja G6 play ma czytnik na tylnej ściance. Wyjście audio znajduje się tutaj na górnej krawędzi, gdzie znajdziemy też złącze microUSB. Co istotne, jest to gniazdo nie najnowsze. W pozostałych dwóch modelach jest lepiej. Na tylnych ściankach wszystkich modeli z tej serii znajdują się diody doświetlające, aparaty fotograficzne oraz, w przypadku Play, czytnik linii papilarnych. Tył jest wykończony bardzo ładnie, choć wyraźnie podatny na zarysowania i zbieranie odcisków palców. Waga wszystkich modeli jest podobna, choć Play ze względu na pojemniejszą baterię waży trochę więcej.

motorola test

Ekrany LCD

Ekrany zastosowane w wersii Moro G6 mają proporcje 2:1 oraz matryce IPS. Różnią się nieco wymiary ekranów oraz ich rozdzielczości. W modelu G6 Plus ekran jest największy. Za to G6 ma najniższą rozdzielczość (HD+, w porównaniu z FHD+). Na pierwszy rzut oka trudno jednak wychwycić te różnice. Można wychwycić za to niewielkie różnice w jakości i sposobie odwzorowania barw. G6 ma najchłodniejszy odcień bieli. Jak prezentuje się wydajność w serii?W testach wydajności najgorzej wypada najtańszy model - Moto G6, co nie sanowi szczególnego zaskoczenia. G6 Plus ma procesor działający trzykrotnie szybciej niż wersja Play. Bardzo intensywne przerzucanie się pomiędzy aplikacjami powoduje, że różnica zaczyna być widoczna, jednak podczas codziennego użytkowania raczej jej nie widać.

Oprogramowanie telefonów

System, który odpowiada za pracę tych modeli to Android 8.0 Oreo w niemal czystej wersji. Jedynym dodatkiem jest aplikacja sterująca Dolby Audio, LinkedIn oraz Moto. Specyfikacja umożliwia sterowanie telefonami z pomocą gestów oraz zarządzania hasłami i automatyzowania logowania. Nawet najbardziej podstawowy z modeli jest bardzo wydajny.

Jakość dźwięku, czyli audio

Monofoniczne głośniki umieszczone we wszystkich trzech modelach są raczej przeciętnej jakości. Złącza mini Jack pozwalają za to pracować ze słuchawkami, co stanowi wielki plus. Większość przewodowych słuchawek można tu podłączyć bez przeszkód. Pod względem jakości dźwięku na minus odstaje model... Play. Warto jednak wspomnieć, że wszystkie te różnice są raczej widoczne w analizach wykonywanych specjalnymi programami, a gołym uchem naprawdę trudno je wyłapać. Jakość jest na tyle zadowalająca, żeby trudno się do czegokolwiek przyczepić - z pewnością większości użytkowników nie będzie to przeszkadzało.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz