IPhone SE 2 będzie dostępny już w marcu?

Udostępnij

Serwis Bloomberg potwierdza, że iPhone SE 2 już wkrótce będzie dostępny w sklepach. Według Bloomberga produkcja długo oczekiwanego urządzenia może rozpocząć się już w lutym. Potwierdzono, że długo zapowiadany następca iPhone'a SE wkrótce powstanie.

iPhone SE 2 (2020).

Redakcja Bloomberga potwierdziła opublikowane już wcześniej informacje na temat iPhone SE 2. Prawdopodobnie będzie on wyglądał podobnie do iPhone'a 8 z 4,7-calowym wyświetlaczem LCD. Z tyłu znajdzie się pojedyncza kamera, natomiast obudowa ze szkła ochronnego pozwoli na bezprzewodowe ładowanie. Nie będziemy mogli korzystać z Face ID ani 3D Touch, ale model prawdopodobnie powróci do przycisku Home z Touch ID.
Całość napędzać będzie procesor A13 Bionic, który zastosowano także w modelach iPhone 11 Pro Max i iPhone 11 Pro.

Ming-Chi Kuo wcześniej informował, że iPhone SE 2 będzie miał 3 GB pamięci RAM. Na pliki i aplikacje będzie można przeznaczyć 64 GB i 128 GB pamięci wewnętrznej. Dostępne będą trzy opcje kolorystyczne: czerwona, srebrna i gwiezdna szarość.

Cena iPhone'a SE 2.

Informacja ta z pewnością bardzo zainteresuje wszystkich użytkowników czekających, jak pierwsze gwiazdy, na następcę legendarnego samochodu. Choć Bloomberg nie wspomina o cenach, to Ming-Chi Kuo wypowiada się w tej sprawie bardzo jasno. Według jego informacji iPhone SE 2 będzie kosztował tyle samo, co prototyp w dniu premiery, czyli 399 dolarów.

Obecna cena iPhone'a 8 to 449 dolarów. W przeliczeniu na złotówki jest to 2349 złotych. Mówimy tutaj o podstawowej wersji 64 GB. Nadchodzące urządzenie będzie kosztować około 2149 złotych. Cena iPhone'a SE z czasem spadła do 349 dolarów, co daje 1729 złotych.

Jak będzie wyglądał iPhone SE 2

Niezawodny leaker Steve Hemmerstoffer (@onleaks) już skomentował wygląd. Warto zauważyć, że to on jako pierwszy skomentował przeciek o wyglądzie iPhone'a 11 i 11 Pro, na 9 miesięcy przed ich premierą.

Poniżej prezentujemy rendery tego urządzenia:

iPhone SE 2 Plus

W 2021 roku wspomniany Ming-Chi Kuo doczeka się większej wersji iPhone'a SE 2 Plus.
Będzie on pozbawiony ramek i wyposażony w ekran typu edge-to-edge. Oczekuje się, że rozmiar będzie oscylował pomiędzy 5,5 a 6,1 cala.

Kuo twierdzi, że Apple zdecydowało się nie umieszczać w tym modelu standardowego przycisku Home z Touch ID ze względu na rozmiar jego ekranu. Oczekuje się, że zabraknie w nim również Face ID. Dzięki temu bardziej prawdopodobne będzie, że czytnik linii papilarnych wyląduje w przycisku włączania/wyłączania z boku smartfona.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz