Smartfon: jak backupować zdjęcia?

Udostępnij

Większość osób nie potrafi nawet wyobrazić sobie życia bez smartfona. Towarzyszą nam na każdym orku. Dzięki nim możemy wykonywać połączenia telefoniczne, łączyć się z Internetem, organizować dzień. Co ważne, ich funkcjonalność można poszerzyć, sięgając po rozmaite aplikacje. Ci, którzy chcą wiedzieć jak wybrać dobrego smartfona powinni zapoznać się z poradnikiem zakupowym „Jak wybrać smartfon”.

Za podstawą funkcję współczesnych smartfonów uznawany jest aparat. I choć jakość zdjęć trudno porównać z lustrzankami, to nierzadko możemy wykonywać fotografie naprawdę bardzo dobrej jakości. Bez względu na to, gdzie się znajdujemy możemy w prosty sposób zatrzymać na zawsze chwile, które spędziliśmy z bliskimi.Może jednak zdarzyć się tak, że telefon zostanie skradziony bądź dojdzie do jego uszkodzenia. Jeśli nic wcześniej nie zrobimy, musimy liczyć się z tym, że nasze zdjęcia po prostu przepadną. Pojawia się w związku z tym pytanie jak zarchiwizować zdjęcia w smartfonie, a tym samym uchronić się przed stratą tego, co jest bezcenną pamiątką?

W jaki sposób backupować zdjęcia ze smartfona?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że sposobów na przenoszenie zdjęć ze smartfona jest przynajmniej kilka. Zdjęcia można skopiować na:-dysk twardy komputera;-dysk zewnętrzny;-pendrive;-płytę CD.Ciekawą alternatywą jest skopiowanie zdjęć do chmury. Bez względu na to, jakie rozwiązanie zdecydujemy się zastosować, przyświeca nam zawsze ten sam cel. Chcemy zabezpieczyć zdjęcia przed ich utratą. Wybierając metodę, należy uwzględnić indywidualne potrzeby. Specjaliści zalecają, aby korzystać przynajmniej z kilku sposobów jednocześnie. Jest to rozwiązanie zapewniające jeszcze większe bezpieczeństwo.

Kopia zapasowa zdjęć

W jaki sposób ręcznie zgrywać zdjęcia ze smartfona?

Najprostszym, najczęściej stosowanym, a jednocześnie najbardziej oczywistym sposobem na wykonanie backupu zdjęć znajdujących się na smartfonie jest podłączenie telefonu do komputera. Niezbędny jest do tego kabel USB, ale można to również zrobić przez Bluetooth. Następnie wystarczy skopiować zdjęcia do pamięci komputera. Jeśli wiemy, jaka jest ścieżka folderu, w którym umieszczone są zdjęcia na smartfonie, możemy to wykonać ręcznie. I tak na przykład w systemie Android zdjęcia na ogół znajdują się w folderze DCIM. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rodzajach kabli USB, zapoznaj się z artykułem „Przegląd USB – rodzaje i zastosowanie złączy”.

Jaki program wykorzystać do zgrywania zdjęć ze smartfona?

Jeżeli nie wiemy, gdzie znajduje się folder ze zdjęciami, wystarczy skorzystać z jednego z programów, które przeznaczone są do wymiany plików między smartfonem oraz komputerem. Dostępnego oprogramowania tego typu jest całe mnóstwo. Programy obsługuje się naprawdę bardzo prosto. Najczęściej po zainstalowaniu wystarczy jedynie podłączyć telefon do komputera. I tyle. Program już sam zaprezentuje dostępne działania. Wśród nich znajdziemy między innymi przenoszenie nie tylko zdjęć, ale również filmów wideo, kontaktów, a nawet wiadomości SMS. Jeśli zdjęcia znajdą się już na komputerze, możemy je bez trudu przenieść na inne nośniki. Może to być płyta, pendrive, a także zewnętrzny dysk twardy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz