Składany piksel Google: dokumenty zapewniają wgląd w przyszłe smartfony Google

Udostępnij

Zaledwie kilka dni po wprowadzeniu Pixela 4a pojawiły się raporty dotyczące przyszłych smartfonów Google. Nasi koledzy z 9to5Google otrzymali wewnętrzny "dokument Android", który wspomina nie tylko o znanych już urządzeniach Pixel, ale także o smartfonach, które nie są jeszcze dostępne.

Obejmuje to Pixel 5a, który nie powinien zaskoczyć wielu fanów Google, a także trzy inne smartfony, z których znane są tylko wewnętrzne nazwy. Zgodnie z 9to5Google te nazwy kodowe to "kruk", "wilga" i "paszport". Dokument ten wskazuje, że są one odmienne od nazw w AOSP - Google zwykle używa tutaj ryb.

Obecnie zakłada się, że "kruk" i "wilga" mogą być modelami Piksela 6. Dokument nie podaje dokładnych szczegółów. Inaczej jest w przypadku "paszportu", który jest wyraźnie nazywany "składanym". Wszystkie trzy modele są oznaczone w odniesieniu do 4. kwartału 2021 roku.

Składany piksel: Podążając za Samsung Galaxy Fold

Zaledwie kilka godzin temu Samsung zaprezentował drugą wersję Galaxy Fold, Galaxy Z Fold 2, dla szerokiej publiczności. Z nowym odniesieniem do składanego smartfonu Pixel, teraz wydaje się jasne, że Google również chce kawałek tego ciasta.

Już w maju 2019 roku pojawiły się doniesienia, że firma pracuje nad taką składanką. Ówczesny szef Pikseli Mario Queiroz wyraźnie potwierdził, że "pracują nad prototypami technologii" i że tak było od dłuższego czasu. W tym czasie jednak technologia ta była jeszcze krytycznie rozpatrywana i nie widać było żadnego "jasnego celu".

Pixel 4a (5G) i Pixel 5 w październiku

W dokumencie wspomina się również o Pixelu 4a z 5G i Pixelu 5; mają one jeden ruszyć w październiku. Piksel 5a jest opatrzony nieokreśloną datą, "Q2 2021".

Chociaż dokument ten wskazuje teraz na przyszłość smartfonów Pixel, nadal nie ma gwarancji, że modele te zostaną rzeczywiście wyprodukowane. W związku z tym mówi się o prototypie Pixela 2 XL "muskie", który nie trafił do produkcji.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz