IPad Pro 2018: Pełno nowości?

Udostępnij

Od dłuższego czasu spekulacje i plotki krążyły na temat możliwości pojawienia się nowego iPada Pro. Do sieci trafiły właśnie nowe informacje na temat nadchodzącego iPada. Jeśli są one prawdziwe, to możemy mówić o dużych zmianach sprzętowych.

Jakie są spodziewane cechy iPada Pro (2018)?

Serwis 9to5mac, który zebrał dane z wielu źródeł, ma kilka ciekawych informacji, które rzucają światło na nadchodzącą premierę urządzenia.
W tegorocznym iPadzie Pro pojawi się port USB-C. Zabraknie w nim również złącza lightning. Zostanie ono zastąpione. Port USB-C pozwoli na transfer danych (na zewnętrzny wyświetlacz) w rozdzielczości 4K i wsparcie dla HDR. W ustawieniach iOS 12 pojawi się zakładka, która pozwoli wybrać jakość przesyłanego obrazu. Będzie to dostępne tylko dla iPada Pro.

Debiut Apple Pencil 2

Podczas premiery iPada Pro zostanie zaprezentowany także Apple Pencil 2. Nie wiadomo, czy zmieni sposób parowania z innymi urządzeniami. Będzie wyglądał bardzo podobnie do AirPodów HomePod. Nie będzie konieczne podłączanie Apple Pencil do urządzenia. Wystarczy zbliżyć go do siebie.

Nadchodzi też nowe złącze magnetyczne - Magnetic Connector

Złącze to ma pozwolić na magnetyczne podłączenie klawiatury Smart Keyboard oraz akcesoriów innych firm.
Ekran będzie miał cienkie ramki, oraz Face ID w trybie krajobrazowym. Design urządzenia ma być podobny do tego z iPhone'a X. Urządzenie będzie miało cieńsze ramki i nie będzie miało przycisku Home.
Zamiast tego kamera TrueDepth nie będzie widoczna, ponieważ ma się ona wygodnie zmieścić w ramce urządzenia.

Kiedy nastąpi premiera iPada Pro 2018?

Konferencja Apple, na której zostanie zaprezentowane urządzenie, odbędzie się najprawdopodobniej pod koniec października lub na początku listopada.
Teraz pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że co najwyżej część z tych doniesień się sprawdzi.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz