Jak przedłużyć żywotność baterii w iPhone?

Udostępnij

Nieważne, czy jesteś właścicielem Apple, nie ma osoby, która w pewnym momencie swojego życia nie doświadczyła uszkodzonej lub słabej baterii. Apple uważa, że bateria jest jedną z tych części, które z czasem ulegają zużyciu. Oznacza to, że roczna gwarancja producenta nie ma zastosowania, chyba że uszkodzenie jest spowodowane wadą fabryczną. Tak było również w przypadku modelu 6s. Nie oznacza to jednak, że nie można nic zrobić, aby naprawić problem. Możesz to zrobić samodzielnie lub skorzystać z usług pogwarancyjnych Apple.

Niepotrzebne aplikacje powinny być wyłączone

Możliwe jest zmniejszenie zużycia energii i poprawa wydajności baterii poprzez zamknięcie niepotrzebnych aplikacji działających w tle. Wyświetlacz jest największym konsumentem energii, więc zmniejsz jasność do komfortowego poziomu. Wyłącz Wi-Fi i Bluetooth, jeśli ich nie używasz. Pozwoli to zaoszczędzić energię. Pamiętaj, że aplikacje działające w tle mają dostęp do Twojego mikrofonu, kamery i aparatu. Ważne jest, aby ograniczyć ich aktywność w tle, nie tylko po to, aby oszczędzać baterię, ale także aby chronić swoje informacje i dane.

Upewnij się, że masz dodatkowe źródło zasilania

Nawet jeśli jesteśmy poza domem, nie zawsze jest możliwość naładowania naszego telefonu w domu. Warto zainwestować w praktyczne gadżety, które pozwolą naładować telefon w każdej chwili. Dobry power bank naładuje Twojego iPhone'a podczas spaceru, jazdy samochodem czy na uczelni. Power case to etui, które posiada opcję ładowania. Docenią to zwłaszcza posiadacze iPhone'a Plus, którzy wykorzystują go do celów biznesowych. Mądrym pomysłem jest posiadanie jednego z tych urządzeń pod ręką, zwłaszcza jeśli Twój iPhone w wersji Plus nie ma ładowarki. Pożyczenie od kogoś ładowarki ze złączem Lightning może być trudne.

Wymień baterię na nową

Baterie Apple należą do najtrwalszych na rynku. Z czasem stają się jednak coraz słabsze. Nie musisz wymieniać baterii iPhone'a, jeśli staje się ona mniej wydajna, szybciej się drenuje i jest wrażliwa na zmiany temperatury. . Najlepszym sposobem na naprawę słabej baterii jest po prostu jej wymiana. Baterię można szybko wymienić, odwiedzając zaufane centrum pogwarancyjne Apple. Samodzielna wymiana baterii jest trudna, jeśli nie znasz się na elektronice. Zamiast próbować zrobić to samemu, udaj się do centrum serwisowego, które może bezpiecznie i dokładnie zrobić to w ciągu kilku minut. Dobrym pomysłem dla użytkowników iPhone'a jest wymiana baterii, jeśli ich iPhone wyłącza się nagle i często, lub jeśli zauważą obrzęk. Możliwe, że problem z płytą główną może być przyczyną powolnego działania lub szybszego rozładowywania. Przed dokonaniem jakichkolwiek napraw należy przeprowadzić diagnozę urządzenia w profesjonalnym serwisie.

Jak dbać o swoją baterię?

Te proste wskazówki pomogą Ci odpowiednio zadbać o baterię iPhone'a, niezależnie od tego, czy jesteś nowym użytkownikiem, czy kimś, kto właśnie ją wymienił. Po pierwsze, miej świadomość, że baterie nie lubią wysokich i niskich temperatur. Idealny zakres temperatur dla iPhonów to 16degC-22degC. W zimie trzymaj telefon w kieszeni kurtki. Nie pozwól, aby bateria wyszła na zero. Zamiast tego podłącz ją, gdy tylko pojawi się komunikat o niskim poziomie baterii. Baterie litowo-jonowe zasilające urządzenia Apple można często ładować. Nie jest to dla nich szkodliwe. Dobrym pomysłem jest, aby iPhone ładował się w temperaturze od 40% do 60%. Baterie nie są uszkadzane przez długotrwałe ładowanie, więc nie musisz wstawać w środku nocy, by odłączyć ładowarkę. Można to zrobić rano.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz