Tak prezentuje się tvOS 13 dla Apple TV

Udostępnij

Podczas niedawno zakończonej corocznej konferencji Apple dla ludzi związanych z branżą deweloperską, czyi WWDC 2019. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat sprzętów, który szykuje Apple, jak i również (albo raczej przede wszystkim) na temat systemów na sprzęty giganta z Cupertino. Nie zabrakło wzmianki na temat tvOS 13, który przyniesie trochę nowości do telewizorów z przystawką od Apple.

tvOS 13

Odświeżony interfejs

Co jako pierwsze rzuca się w oczy przy nowym systemie Apple to całkowicie nowy i mocno zmieniony interfejs oraz ekran początkowy oprogramowania. Od teraz od momentu uruchomienia tvOS w Apple TV będą zaznaczone filmy oraz seriale, które odtwarzały będą się w tle w formie krótkich zapowiedzi.

Oddzielne konta użytkowników

Będą dostępne dodatkowe, oddzielne konta użytkowników, z których korzystać będą mogli wszyscy domownicy. Dla każdego usera personalizowane będą wyświetlane treści w aplikacji, tak, by trafiać na materiały, które rzeczywiście będą nas interesowały.

Personalizacja Apple Music i synchronizowane teksty piosenek

Dzięki oddzielnym kontom użytkowników, także muzyczne sugestie w aplikacji Apple Music będą spersonalizowane oraz dostosowane do potrzeb wszystkich korzystających.
Inną interesującą opcją jest możliwość wyświetlania tekstu utworu, którego aktualnie słuchamy. Tekst wyświetlany będzie na ekranie synchronicznie do momentu piosenki, coś na wzór aplikacji do karaoke.

Obsługa kontrolerów od Xboxa One oraz Playstation 4

Jesienią tego roku Apple uruchomi również swój serwis z grami Apple Arcade i zapowiedzieli, że pady od popularnych konsol, jak Xbox One oraz Playstation 4 będą kompatybilne z serwisem i wspieranie przez oprogramowanie Apple TV, dzięki czemu będzie można je wykorzystywać do gry.

Wygaszacze ekranu

Wraz z tvOS 13 pojawią się również zupełnie nowe wygaszacze ekranu, które skupione będą na tematyce ujęć podwodnych. Przy tworzeniu ich pomagało Apple BBC Natural History. Same wygaszacze są rzecz jasna wykonane w technologii 4K HDR.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz