Chiński telefon

Udostępnij

Smartfony z Chin pomału przestają się kojarzyć z marną jakością i gorszymi parametrami względem producentów europejskich. W chińskich zakładach produkuje się nie tylko telefony największych europejskich producentów, ale też niszowe, choć bardzo warte uwagi modele chińskich producentów.

Co warto o nich wiedzieć?

Mniej znane chińskie marki Xiaomi dogania dziś popularnością wiodące w Europie marki. Ale oprócz niej istnieją też inne ciekawe chińskie marki. To Umidigi, Cubot, Oppo, ZTE Zubia, Vernee. aktualnie chiński rynek smartfonów jest najszybciej rozwijającym się na świecie. Świat stanowi zaś globalną wioskę - internet sprawił, że Chiny są bardzo blisko Europy. Sklep Gearbest oferuje w Polsce smartfony chińskich producentów - urządzenia oryginalne, przykuwające uwagę oraz korzystne cenowo.Super baterie - koniec z krotką pracą. Dzisiejsze smartfony są tytanami pracy. Mogą nie tylko dostarczyć nam rozrywki i umożliwić komunikację z innymi osobami, ale także zorganizować życie i pracę.

Niestety, nowoczesne procesory, wspaniałe podzespoły i niesamowite aplikacje zużywają energię. W efekcie trzeba wszędzie chodzić z powerbankiem lub doładowywać telefon kilkukrotnie w ciągu dnia. Smartfon powinien być mobilny, nie przyrośnięty do ładowarki. Dlatego warto poszukać modelu o solidnym akumulatorze - tym właśnie wyróżniają się chińskie marki. Niektóre z modeli mają wręcz imponująco pojemne baterie. Chiński rynek jest więc odpowiedzią na problem szybko rozładowujących się smartfonów.Europejski lookDobrze znane, charakterystyczne wcięcia zwane notch to rozwiązanie typowe dla iPhone'a.

chiński telefon

Bezramkowe telefony podobają się wielu osobom. Jednak cena, którą proponuje Apple, już niekoniecznie. Wielu chińskich producentów oferuje telefony inspirowane wyglądem iPhone'ów, ale w stanowczo niższych cenach. To nawet mniej, niż 600 złotych! Cubot P20 to przykład takiego urządzenia. Smartfon posiada świetną rozdzielczość ekranu, jest tez wyposażone w solidną tylną kamerę (20 megapikseli) i dużo pamięci (4GB RAM i 64 GB wbudowane). System to Android 8.0. Imponuje tez pojemność akumulatora - 4000 mAh. Można go zamówić przesyłką lotniczą - w Polsce kosztuje mniej, niż 600 złotych, co sprawia, że ten wybór naprawdę się opłaca.

Czy istnieje jeszcze jakiś smartfon, który posiada notch, a przy tym nie kosztuje za wiele? To model Umidigi Z2. Ekran tego smartfona ma aż 6,2 cala, a jego rozdzielczość wynosi 2246x1080 pikseli. 6 GB pamięci RAM oraz 64 GB na system, dane użytkownika oraz aplikacje daje naprawdę dobry wynik. Telefon pracuje z Androidem 8.1. Po obu stronach telefonu znajdują się aparaty podwójne, 16 i 8 megapikseli. Telefon oferuje także usługę Face ID, czyli możliwość odblokowania wizerunkiem twarzy. Wszystko to kosztuje mniej niż 1000 złotych. Trudno się w takiej sytuacji dziwić rosnącej popularności chińskich smartfonów na polskim rynku.  Są zwyczajnie świetne, a przy tym nie osiągają kosmicznych cen modeli premium znanych, europejskich marek. W przyszłości trzeba się spodziewać niemałej rewolucji na rynku.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz