AirPods: Jak Apple chce poprawić bezpieczeństwo swoich użytkowników?

Udostępnij

Obecne odtwarzacze AirPods mogą, w połączeniu z telefonem iPhone, obsługiwać właściciela za pośrednictwem Siri dzięki zapowiedziom głosowym. Na przykład Siri można aktywować w dowolnym momencie za pomocą polecenia głosowego, aby wykonać różne polecenia. Jednocześnie telefon iPhone może również korzystać z urządzeń AirPods do odczytywania przychodzących wiadomości.

W nowych patentach, inżynierowie Apple opisują kilka innych pomocnych funkcji, które mogą być możliwe w przyszłości w połączeniu z AirPodami. Jak donosi patent Apple, wynalazcy w Cupertino m.in. zastanawiali się nad bezpieczeństwem użytkowników.

Na przykład, jeden z patentów wyjaśnia, w jaki sposób AirPods będą w stanie dostosować się do środowiska użytkownika, aby uświadomić mu możliwe zagrożenia. Szczególnie w ruchu ulicznym głośna muzyka może spowodować, że podczas jazdy na rowerze lub joggingu zabraknie ważnych informacji.

Kontekstowy system audio" firmy Apple może pomóc w zapobieganiu takim zagrożeniom. Połączenie urządzeń AirPods i smartwatch lub iPhone może zapewnić, na przykład, że głośność w słuchawkach zostanie automatycznie zmniejszona lub całkowicie wyciszona.

Mówi się, że system jest w stanie wykryć, czy tylko jeden lub oba AirPody są zużyte. Jeśli używane są oba AirPody, możliwe jest zmniejszenie głośności tylko jednej z dwóch słuchawek. Może się to zdarzyć na przykład w zależności od tego, po której stronie drogi się znajdujemy.

Dzięki połączeniu kilku urządzeń można zobaczyć, jak porusza się użytkownik, co pozwala na rozróżnienie, czy właściciel znajduje się na rowerze czy w samochodzie. To z kolei powinno pozwolić systemowi na dokonanie odpowiednich regulacji.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz