Świetna sprzedaż Apple Watch – dominuje on rynek smartwachy

Udostępnij

W zasadzie chyba trudno znaleźć inną część rynku związanego z elektroniką użytkową, gdzie jeden gracz tak mocno odstawały od swoich konkurentów. Ten związany ze smartwachami jest całkowicie zdominowany przez Apple Watch. Zdaniem analityków trzeci kwartał jeszcze bardziej to uwidocznił, a zegarek od giganta od Cupertino jeszcze mocniej zostawił konkurentów w tyle.

Smartwatche w 2019

Niestety, od jakiegoś czasu firma Apple nie podaje liczby sprzedanych przez siebie produktów. Dotyczy to nie tylko Apple Watchy, ale również iPhone’ów, iPadów czy MacBooków. Musimy zatem zaufać raportom, które tworzą firmy analityczne. Jednak te zdają się być naprawdę rzetelne i precyzyjne. Jeszcze w czasach, kiedy gigant z Cupertino podawał liczbę sprzedanych przez siebie urządzeń, raporty takich firm pokazywały zbliżone liczby.

Właśnie pojawił się raport na temat sprzedaży zegarków w trzecim kwartale 2019 roku. Jego autorem jest firma Strategy Analytics. Z jego treści jasno można wysnuć wniosek, że cały rynek smartwatchy jest w fazie wzrostu i ma się bardzo dobrze. W opisywanym kwartale sprzedało się ok 14 milionów sztuk takich zegarków. Jest to wzrost o 42% względem analogicznego okresu w poprzednim roku, kiedy sprzedaż wspomnianych zegarków wynosiła około 10 milionów sztuk.

Apple Watch ma się świetnie

W opisywanym w raporcie trzecim kwartale 2019 roku, Apple udało się sprzedaż aż 6,8 miliona sztuk Apple Watchy, co daje im tym samym aż 48% udziału w tym rynku.

Gdy porównanymi tegoroczne rezultaty do tego samego okresu w 2018 roku to widzimy, że Apple udało się sprzedaż 2,3 miliona sztuk więcej, co daje im 51% wzrostu.

Dominacja Apple na tym rynku jest tym bardziej widoczna, gdy spojrzymy na wyniki ich bezpośrednich konkurentów. Koreański gigant, czyli firma Samsung w tym samym czasie sprzedała tylko 1,9 miliona sztuk swoich urządzeń. Trzecie miejsce należy do przedsiębiorstwa FitBit, któremu udało sprzedaż się 1,6 miliona sztuk swoich zegarków.

Jednak czy taka miażdżąca przewaga może tak naprawdę dziwić? Apple Watch z każdym rokiem staje się bardziej funkcjonalnym smartwatchem, który jest również świetnie zintegrowany z systemami Apple, które znajdują się choćby w iPhonie. Teaz czas na ruch konkurencji – albo stworzą coś, co osłabi dominację Apple albo różnicę będą się z czasem tylko pogłębiać.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz