Kup smartfona i ciesz się nim przez lata. Oto 5 złotych zasad

Udostępnij

Kupno smartfona wydaje się być bardzo proste – idziemy do sklepu, wybieramy sprzęt, płacimy i wychodzimy. I rzeczywiście taka taktyka pewnie w wielu przypadkach dobrze się sprawdzi. Jeśli jednak ma to być sprzęt na lata to warto pamięć o pewnych sprawach, dzięki którym wybór stanie się łatwiejszy. Na naszym krajowym rynku mamy bardzo duży wybór telefonów komórkowych.

Od tych najprostszych o średniej specyfikacji sprzętowej i w niskiej cenie, aż po te, które absolutnie mają to co najlepsze jeśli chodzi o podzespoły. Dlatego za sprzęt zapłacić możemy od 600 złotych do nawet 5 tysięcy. Wszystko zależy od tego czego oczekuje się od sprzętu i jeśli rozmyśla się o nowym smartfonie należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań odnośnie preferencji.

Czytaj nasz poradnik o wyborze smartfona >>

Postaramy się podpowiedzieć jaki sprzęt wybrać, tak by nam służył przez kolejne dwa lata. Jest to całkiem realny okres, w ramach którego będzie można użytkować dobrzy sprzęt, który w tym czasie będzie wydajny a jednocześnie przez te dwa lata będziemy mieli na to urządzenie ochronę gwarancyjną i dzięki temu naprawy będą realizowane bez kosztów. Po tym czasie będzie można myśleć o zmianie urządzenia.

Jeśli telefon na długo to dobrze wyposażony

Jeśli ktoś szuka urządzenia na lata to warto będzie rozejrzeć się za dobrym flagowcem, który będzie miał wysokiej jakości podzespoły, których moc obliczeniowa i wydajność sprawią, że przez wiele lat użytkowania sprzęt będzie na dobrym poziomie. Flagowe urządzenia zazwyczaj posiadają najlepsze wyposażenie, oferują rozwiązania dzięki którym mamy gwarancję, że sprzęt będzie dobrze pracował, będzie idealnie wyglądał. Oczywiście wśród takich urządzeń również mamy zróżnicowany sprzęt, warto się więc zainteresować poszczególnymi propozycjami, by coś dla siebie spośród nich wybrać.

Specyfikacja smartfona

Warto wiedzieć, że smartfon funkcjonuje podobnie jak komputer i posiada procesor a także pamięć operacyjną RAM. Im więcej RAM i im lepszy, szybszy procesor tym rzecz jasna większe możliwości ma takie urządzenie i możemy liczyć na to, że w praktyce będzie się lepiej sprawdzać. Duża ilość różnych sprzętów dostępnych na rynku pozwala więc szukać sprzętu, który będzie dla nas odpowiedni. Jeśli chodzi o wydajność procesorów jest tak wiele modeli, że są one bardzo mocno zróżnicowane. Co do pamięci RAM w średniej półce urządzeń znajdziemy 2GB RAM, a w najlepszych urządzeniach już nawet 8 GB RAM.

Jeśli urządzenie ma nam służyć przez kilka lat przynajmniej to koniecznie o taki sprzęt trzeba będzie zadbać. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które to ułatwią. Między innymi dobrze będzie przygotować jakąś obudowę dla swojego urządzenia. Etui to sposób na to, by urządzenie było zabezpieczone, by nie trzeba było obawiać się porysowanej czy pękniętej obudowy. Dobrze zadbany sprzęt będzie po prostu traktowany tak, że nie będzie trzeba obawiać się o jego przypadkowe zniszczenie. Jeśli zadbamy o swój sprzęt w należyty sposób możemy oczekiwać, że przez kolejne dwa lata będzie dobrze służył, a co do tego jaki będzie to sprzęt to zależy od indywidualnych oczekiwań a także możliwości finansowych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz