Mi czy Redmi - poszukiwanie najlepszego modelu smartfonu Xiaomi

Udostępnij

Chiński producent Xiaomi znany jest jako firma, która w tym samym czasie rozwija nie jedną, ale dwie marki smartfonów. Topowe Mi wychodzą w tym samym czasie co telefony Redmi postrzegane jako modele budżetowe. Warto zatem dowiedzieć się, czym się one różnią i których przedstawicieli obu linii wskazane jest poznać w pierwszej kolejności.

Wiele osób nie ma dziś wątpliwości, co do tego, że telefony Xiaomi zasługują na ich uwagę, nie oznacza to jednak, że osoby te są w stanie natychmiast odpowiedzieć na pytanie o to, który model warto jest wybrać w pierwszej kolejności. Jeśli więc jakieś pytanie nie daje nam spokoju, dotyczy ono przede wszystkim tego, która z linii będzie tą bardziej wartościową.

Mi czy Redmi – możliwość wyboru

Gdybyśmy chcieli odpowiedzieć sobie na pytanie o to, co należy wiedzieć o Xiaomi Redmi, musielibyśmy przypomnieć przede wszystkim o tym, że mamy do czynienia z budżetową wersją smartfonów, która powstała w roku 2013. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku telefonów reprezentujących serię Mi, również telefony Redmi pracują pod kontrolą nieco zmodyfikowanego Androida opisywanego jako MIUI. Wszystkie posiadają też coraz przydatniejszą obecnie funkcję Dual SIM. Jeśli więc mamy mówić o różnicach, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, że wersja Androida dostępna w telefonach Redmi jest mniej aktualna niż ta, jaką posiadają telefony Mi. Nieco starszy jest też procesor, choć wcale nie oznacza to, że mamy przez to do czynienia z telefonami, którymi nie warto się interesować.

Telefony z najniższej półki

Na tej półce, która zwykle jest opisywana jako najniższa, mamy do czynienia z pięcioma modelami Redmi. Symptomatyczne wydaje się to, że nie ma tu ani jednego modelu Mi. Wszystkie mają 16 GB pamięci wewnętrznej, nie należy więc spodziewać się, że będzie to telefon, w którym zmieści się wiele zdjęć i aplikacji.

Xiaomi Redmi 4A 16GB

Jeśli zależy nam przede wszystkim na przystępnej cenie, Xiaomi Redmi 4A 16GB powinien okazać się najbardziej naturalnym wyborem. Telefon ten pojawił się na rynku przed dwoma laty, należy więc mieć na uwadze to, że nie jest wcale modelem starym. Jego ekran ma pięć cali, za nim zaś można znaleźć procesor Snapdragon 425 o taktowaniu 1,4GHz z czterema rdzeniami i 2GB pamięci RAM. Oczywiście, nie jest to telefon, który zachwyci bez względu na okoliczności, z pewnością jednak nie będzie budził zastrzeżeń tych osób, które zechcą wykorzystywać go do podstawowych zadań.

Xiaomi Redmi 5A 16GB

Jeśli wymagamy od telefonu nieco więcej, może się okazać, że wystarczy zapłacić zaledwie kilkadziesiąt złotych więcej. Tym razem mamy do czynienia ze szklanym przodem i pleckami wykonanymi z aluminium, telefon ten jest więc trwalszy niż jego poprzednik. Ponieważ jego debiut rynkowy miał miejsce pod koniec roku 2017, możemy liczyć także na solidną baterię i Android w wersji 7.1. Oba modele niczym więcej się jednak nie różnią.

Xiaomi Redmi Note 5A 16GB

Tym razem mamy do czynienia z modelem dostępnym w sprzedaży począwszy od listopada 2017 roku. Jego ekran jest mniejszy niż w klasycznym modelu, lepszy jest jednak wykorzystywany w nim procesor.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz