Smartfon Huawei - któy wybrać?

Udostępnij

Smartfony Huawei Mate 10 Pro i P20 Pro są do siebie dość podobne - stąd częste dylematy  klientów wybierających pomiędzy tymi opcjami. Smartfony pochodzą z dwóch różnych serii, siłą rzeczy nie są więc identyczne. Analiza parametrów i specyfikacji pokazuje, że te modele z najwyższej półki w zasadzie sobie wzajemnie nie ustępują. Co warto wiedzieć na temat każdego z nich przed dokonaniem wyboru?Seria P kontra seria MateStandardową różnicą między tymi seriami jest ekran (P ma większy) oraz akumulatorem (także na korzyść serii P). Co ciekawe, w przypadku tych modeli różnica wcale nie jest rażąca.

Oba modele mają akumulator z wysokiej półki, 4000 mAh, a pomiędzy przekątnymi ich ekranów jest zaledwie 0,1 cala różnicy. P20 Pro jest nieco węższy i dłuższy. Telefony ważą mniej więcej tyle samo - 180 g i 178 g. Warto też zauważyć, że oba te modele mają podobne podzespoły. Różnice w funkcjonowaniu telefonów są naprawdę niemal niezauważalne.Wcięcie w ekranie i aparatyNotch, wprowadzony przez Apple, jest obiektem niechęci lub sympatii. Dla wielu osób telefon z notchem jest nieakceptowalny - w tym przypadku lepiej wybrać Mate 10 Pro, który wcięcia nie posiada.

Ponad to jest też tańszy - i to o niemal 650 złotych. Brak notcha nie dla każdego jest jednak argumentem. Przyjrzyjmy się aparatom fotograficznym.Model P20 pro posiada o wiele lepsze możliwości fotografowania nocą, a także lepszą jakość nagrywania filmów. Nowsza wersja oprogramowania sprawia też, że obsługa telefonu jest przyjemniejsza - można go odblokować rozpoznawaniem twarzy oraz czytnikiem linii papilarnych, który obsługuje gesty. Mae 10 Pro posiada za to skaner z tyłu obudowy, co dla niektórych jest zdecydowanym plusem tego modelu.

Zalety przemawiające za modelem P20 Pro

Według wielu recenzji model P20 Pro sprawdza się lepiej. Co przemawia za taką opinią? To przede wszystkim:lepsza jakość wideo,lepszy tryb nocny,czytnik linii papilarnych, obsługujący gesty,piękna i oryginalna wersja kolorystyczna Twilight,nowsze oprogramowanie,stabilizacja w nagrywaniu filmów,możliwość rozpoznawania twarzy  odblokowywania w ten sposób telefonu.

Model Huawei Mate 10 Pro także posiada pewne zalety:mniej lustrzana obudowa (mniej zbiera odciski palców i mniej widać na niej brud),brak nnielubianego przez wiele osób notcha,obiektywy aparatów mniej wystają,zdecydowanie niższa cena.Zdjęcia  - ważny parametrJakość wykonywanych fotografii to dziś dla wielu osób bardzo znacząca kwestia przy wyborze telefonu. Oba omawiane modele to modele flagowe, dlatego trudno tu narzekać na jakość aparatów. Zdjęcia nocne są jednak tym punktem, który różni Mate 10 Pro i P20 Pro. Trudno nie przyznać zdecydowanego zwycięstwa drugiemu smartfonowi. Tryb nocny radzi sobie tutaj nawet bez statywu, co stanowi wspaniałe udogodnienie. Inteligentna stabilizacja w P20 Pro pozwala osiągnąć świetną jakość fotografii, mimo czterosekundowego naświetlania. Fani zdjęć nocnych powinni więc bez wahania zdecydować się na ten model - nawet, jeśli przy robieniu zdjęć w dzień nie ma większej różnicy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz