Nie możesz zainstalować aktualizacji systemu iOS? Jak to naprawić

Udostępnij

Premiera iOS 5.0 to moment, który dzieli użytkowników. Wielu użytkowników z niepokojem czeka na aktualizację, aby móc jak najszybciej przetestować nowe funkcje. Niektórzy mogą początkowo opierać się zmianom ze względu na swoje stare przyzwyczajenia.

Aktualizacja systemu iOS powinna być przeprowadzona, gdy tylko jest to możliwe. Zainstalowanie aktualizacji systemu zwiększa bezpieczeństwo urządzenia. Zawsze można wprowadzić ulepszenia, które chronią użytkowników przed hakerami i wirusami. Warto to zrobić, ponieważ najnowsza wersja daje dostęp do nowych funkcji. Środowisko systemowe ciągle się zmienia, a wraz z nim rodzime oprogramowanie i narzędzia. Szkoda byłoby ich nie zachować. Instrukcję, jak zaktualizować iOS, znajdziecie tutaj.

Problem z aktualizacją iOS - przyczyny i rozwiązania

Czasami, nawet pomimo wszelkich starań, aktualizacje systemu iOS odmawiają działania. Przyczyn jest wiele, ale niektóre z nich powtarzają się często. Dowiedz się, jak poradzić sobie z problemem i jakie są jego możliwe źródła.

Zbyt mała ilość miejsca na iPhonie

Ilość pamięci wewnętrznej w smartfonach Apple to powód do uśmiechu, zwłaszcza w dobie terabajtowych dysków SSD. Najnowsze modele mają konfiguracje 128 GB, podczas gdy najmniejsze odsłonięcia 64 GB były dostępne jeszcze kilka lat wstecz. Pamięci wbrew pozorom powinno być pod dostatkiem. Jeśli nie potrafisz zapanować nad chęcią gromadzenia danych, możesz wkrótce odkryć, że dysk Twojego urządzenia jest "pod korcem". W takiej sytuacji nie będziesz w stanie upchnąć plików systemowych czy zaktualizować plików.

Nie ma innej rady, jak tylko zwolnić miejsce na dysku. Najwięcej miejsca zajmują programy i multimedia. Niekoniecznie potrzebujesz aplikacji do każdej usługi, z której korzystasz. Do niektórych czynności wystarczy przeglądarka internetowa. Dobrym pomysłem jest również bieżące przechowywanie danych w chmurze. Są one dostępne w każdej chwili, a nie zajmują zbyt wiele pamięci wewnętrznej smartfona.

Zakończenie obsługi iPhone'a

Urządzenia Apple mają swój czas życia, który jest wyznaczany przez premiery nowego sprzętu, oraz kolejnych wersji. Koniec starszego rozdziału jest jednocześnie początkiem nowego. Starsze smartfony są zastępowane przez nowe, a następnie mogą przejść na emeryturę. Użytkownicy są zmuszeni do wyboru między modernizacją a zakupem nowego sprzętu. Dzięki tej liście dowiesz się, czy Twój iPhone był wspierany przez Apple.

Aktualizacja systemu iOS zajmuje trochę czasu

Czasami pobieranie nowej wersji może trwać tak długo, że tracisz cierpliwość. Możesz się martwić, czy wszystko idzie zgodnie z planem. Powinieneś pamiętać, że aktualizacje systemu iOS mogą wpływać zarówno na zasoby Twojego urządzenia, jak i na połączenie internetowe. Chociaż smartfon może być technicznie używany podczas procesu pobierania, najlepiej jest go zabezpieczyć. Zmniejszy to obciążenie urządzenia i przyspieszy proces. Podczas aktualizacji ustawiaj połączenia Wi-Fi. Sprawdź stabilność połączenia, jeśli aktualizacja iOS nie zostanie zainstalowana.

Problem z połączeniem podczas aktualizacji iOS

Wielu użytkowników napotyka dwa wyraźne komunikaty podczas aktualizacji systemu. Komunikaty te brzmią następująco:

 • "Unable to verify availability of updates. Wystąpił błąd podczas sprawdzania dostępności aktualizacji oprogramowania.
 • "Nie można uaktualnić. Wystąpił błąd podczas instalowania uaktualnienia systemu iOS.

Warto spróbować ponownie po pojawieniu się komunikatu. Jeśli poprzednie podejście nie powiedzie się, połącz się z inną siecią Wi-Fi, a następnie zaktualizuj. Jeśli to się nie uda, możesz spróbować następujących metod.

Jak zaktualizować iPhone'a z komputera?

Warto zainstalować aktualizację przez smartfon, jeśli nie masz takiej możliwości. Te kroki będą miały zastosowanie, jeśli używasz komputera Mac, lub MacBook.

 1. Użyj kabla, aby połączyć iPhone 'a z komputerem Mac lub MacBook.
 2. W Finderze wybierz iPhone'a.
 3. W górnej części okna naciśnij "Ogólne".
 4. Kliknij "Sprawdź aktualizacje"
 5. Rozpocznij aktualizację.

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, jeśli masz komputer z systemem Windows:

 1. Użyj kabla, aby połączyć iPhone 'a z komputerem.
 2. Otwórz program iTunes dla systemu Windows.
 3. Kliknij miniaturkę smartfona w lewym górnym rogu.
 4. Kliknij przycisk z napisem "Sprawdź aktualizacje".
 5. Jeśli masz opcję aktualizacji, zrób to.

Jak mogę cofnąć aktualizację systemu iOS?

Możliwe, że nieudane próby aktualizacji systemu wprowadziły niepotrzebne zamieszanie. W takich przypadkach może warto usunąć "zamrożony" proces i ponownie podjąć próbę instalacji. Oto kroki, aby wykonać tę operację:

 1. Otwórz Ustawienia.
 2. Przejdź do "Sekcji ogólnej"
 3. Stuknij w " iPhone" (miejsce).
 4. Znajdź aktualizację na liście aplikacji, dotknij jej i wybierz "Usuń aktualizację".
 5. Ponownie spróbuj przeprowadzić aktualizację.

Co mam zrobić, jeśli nic nie działa?

Powyższe metody mogą być użyte do aktualizacji systemu w wielu przypadkach. Czasami jednak przyczyna problemu może być głębsza. Najprawdopodobniej problem może być związany ze sprzętem. W takich przypadkach warto poszukać specjalistycznego wsparcia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz