IPhone 12 wielkości iPhone z ekranem edge-to-edge?

Udostępnij

Zdaniem japońskiego serwisu, który zajmuje się głównie tematyką związaną z urządzeniami Apple, czyli MacOtakara, najmniejszy i zrazem czwarty z iPhone’ów 12, które zadebiutują na rynku w tym roku ma być wielkości iPhone’a 7. Ma być to bardzo kompaktowe urządzenie z konstrukcją bezramkową, z systemem rozpoznawania twarzy i bez Face ID, czyli bez przycisku Home z Touch ID. Oczywiście znajdzie się też słynny notch. Ta mała wersja ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników na niewielkie iPhone’y. Premiera, mimo informacji, że może się opóźnić, zapewne będzie miała miejsce tradycyjnie jesienią tego roku.

iPhone 12 (2020)

Informatorzy serwisu MacOtakara twierdzą, że po usunięciu ramek z urządzenia wielkości iPhone’a 7 lub iPhone’a 8, powinien bez najmniejszych problemów zmieścić się ekran o przekątnej 5,4 cala. Miałaby to być rzecz jasna konstrukcja edge-to-edge. Te doniesienia potwierdzają wcześniejsze informacje, które przekazywał światu słynny analityk Ming-Chi Kuo. To on, jako pierwszy podał wieści, iż Apple szykuje nie trzy, a cztery nowe modele iPhone’ów 12, z czego ten najbardziej kompaktowy ma otrzymać taki właśnie wyświetlacz.

Jednak jedna informacja podawana przez japoński portal może wzbudzić delikatne wątpliwości. Sugerują oni bowiem, że w standardowych modelach iPhone’ów 12 pojawi się procesor A13, czyli ten, który napędza iPhone’y 11 i 11 Pro. Oznaczałoby to, że procesor A14, który ma odznaczać się ogromną wydajnością godną drogich laptopów, zarezerwowany będzie dla droższych modeli Pro. Może gigant z Cupertino planuje, by różnica między zwykłymi modelami, a tymi droższymi była jeszcze większa również, jeśli chodzi o ich cenę? Biorąc pod uwagę, że we wszystkich modelach ma wylądować ekran OLED oraz superszybki modem 5G to takowe informacje wcale nie wydają się być takie nieprawdopodobne.

Przypomnijmy więc, że już jesienią tego roku powinniśmy spodziewać się następujących iPhone’ów:

  • iPhone 12 z ekranem OLED o przekątnej 5,4 cala oraz podwójną kamerą,
  • iPhone 12 z ekranem OLED o przekątnej 6,1 cala oraz podwójną kamerą,
  • iPhone 12 Pro z ekranem OLED o przekątnej 6,1 cala oraz potrójną kamerą z technologią 3D sensing ToF (Time-of-Flight),
  • iPhone 12 Pro Max z ekranem OLED o przekątnej 6,7 cala oraz potrójną kamerą z technologią 3D sensing ToF (Time-of-Flight)

Jednak jeszcze w marcu powinniśmy spodziewać się wyczekiwanego następcy legendarnego już SE. Czekamy na wiosenną premierę iPhone SE 2.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz