Przygotowanie iPhone'a do sprzedaży

Udostępnij

Twój iPhone nie spełnia dobrze swojej funkcji lub Cię nudzi. Jeśli planujesz zakup nowego iPhone'a i chcesz sprzedać swojego starego, warto przygotować go przed dokonaniem transakcji.

Co powinieneś zrobić przed jego sprzedażą?

 • Simlock Operatorzy odchodzą dziś od tego pomysłu w przypadku większości urządzeń. Może się jednak okazać, że Twój sprzęt ma tę blokadę, przez co posiadacz konta u innego operatora nie będzie mógł korzystać z zakupionego u Ciebie iPhone 'a. Simlock obniża wartość telefonu. Warto rozważyć jego usunięcie przed wystawieniem go na sprzedaż.
 • Backup danych to zbiór aplikacji, zdjęć i ustawień, które zgromadziłeś przez cały okres użytkowania sprzętu opatrzonego logo nadgryzionego Apple. Byłoby świetnie, gdyby wszystkie Twoje dane zostały zachowane w momencie przejścia na nowy model. Nie chcesz przecież musieć przerzucać i wybierać wszystkiego ręcznie, więc kopia zapasowa w chmurze iCloud to dobry pomysł. Wystarczy, że podłączysz telefon do ładowania, najlepiej połączony przez Wi-Fi. Wejdź w Ustawienia -> ICloud -> Archiwum. Możesz również wykonać kopię zapasową przez iTunes na Macu i PC. Połącz iPhone 'a z komputerem przez USB, a następnie z menu wybierz "Archiwizuj teraz!".
 • Wyłącz "Find my iPhone" - to ważny punkt. Jeśli chcesz sprzedać iPhone'a, warto wyłączyć tę funkcję. Spowoduje to między innymi blokadę aktywacji. Aby wyłączyć tę funkcję , przejdź do Ustawienia -> ICloud -> Znajdź mój iPhone i wprowadź swoje hasło Apple ID. Możesz to również zrobić z iCloud.com, wymazując urządzenie z konta Apple ID.
 • Wymaż ustawienia i zawartość z urządzenia. Po uporządkowaniu wszystkich kont Apple ID, kopia zapasowa jest bezpiecznie przechowywana w iCloud . Następnie możesz zająć się urządzeniem. Sztuczka jest prosta: przejdź do Ustawienia-> Ogólne-> Resetuj-> Wymaż zawartość, ustawienia. Po chwili iPhone powinien przywitać Cię "Witaj". Będzie to oznaczać, że iPhone jest gotowy do przekazania nowemu właścicielowi.

Jak przenieść dane na nowego iPhone'a

Możesz przenieść wszystkie kontakty i dane do nowego iPhone'a, jeśli sprzedasz starego iPhone'a przed zakupem nowego. Funkcja Szybki start działa z urządzeniami z systemem iOS11 lub nowszym. Wystarczy zbliżyć do siebie smartfony i włączyć funkcję Szybki start, aby przenieść wszystkie informacje. Przeniesie ona kontakty, zdjęcia, filmy, dane logowania i połączenia Wi-Fi. Po zakończeniu konfiguracji możesz usunąć wszystkie dane ze starego telefonu. Jest to bardzo wygodna funkcja!

Usuń karty zapisane w aplikacji Portfel

Zanim sprzedasz iPhone'a, upewnij się, że usuniesz wszystkie karty przechowywane w aplikacji Wallet. Aby to zrobić, przejdź do Ustawień i wybierz Apple Pay . Przewiń w dół do dołu i kliknij Usuń kartę. Inną opcją jest otwarcie aplikacji Wallet. Wybierz kartę, kliknij Więcej, przewiń w dół do dołu, a następnie wybierz Usuń tę kartę.

Jak mogę usunąć dane osobowe z iPhone'a?

Musisz się upewnić, że sprzedawany przez Ciebie iPhone nie zawiera żadnych danych osobowych. Wykonaj poniższe kroki, aby upewnić się, że telefon jest wolny od wrażliwych danych.

 1. Utwórz kopię zapasową wszystkich swoich danych.
 2. Następnie odłącz Apple Watch i iPhone 'a, jeśli są podłączone.
 3. Następnie wyloguj się z ICloud, iTunes Store i App Store.
 4. Jeśli korzystasz z systemu iOS 10.3 lub nowszego, przejdź do Ustawień. Kliknij w swoje imię. Przewiń do dołu i wybierz Wyloguj się. Wpisz swoje hasło Apple ID i kliknij Wyłącz.
 5. Jeśli masz zainstalowany system iOS 10.2 i starszy, przejdź do Ustawień, następnie iCloud i wyloguj się. Kliknij ponownie Wyloguj się, a następnie Usuń z [nazwa urządzenia] i wprowadź hasło Apple ID. Ponownie przejdź do Ustawień i wybierz iTunes Store lub App Store. Następnie przejdź do Apple ID. Kliknij Wyloguj się.
 6. Wróć do zakładki Ustawienia i kliknij w Ogólne. Następnie kliknij w Resetuj i wymaż zawartość. Jeśli zobaczysz, że funkcja Znajdź mój iPhone jest włączona, będziesz potrzebował hasła do Apple ID.
 7. Po przejściu z iPhone'a, na Androida lub inne urządzenie, pamiętaj o wypisaniu się z usługi IMessage.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz