Niedrogie smartfony z Androidem

Udostępnij

W ramach tego zestawienia chcemy powiedzieć o urządzeniach, które kosztują pomiędzy 600 a 1000 złotych. Przy takim budżecie najczęściej można się już spodziewać urządzenia, które będzie miało Ful HD, około 3-4 GB RAM, urządzenie ze Snapdragonem z serii 6xx. Ogólnie można powiedzieć, że za taką cenę uda się kupić solidny sprzęt ze średniej półki, który przy codziennym użytkowaniu przez kolejne dwa lata powinien sobie dobrze radzić.

W tej cenie zazwyczaj mamy takie sprzęty, które są w takich osiągach, dzięki którym codzienne zadania będzie można bez problemu wykonywać. Jeśli ktoś będzie chciał np. sięgnąć po gogle VR to już będzie musiał myśleć o flagowcu z lepszym układem graficznym i rozdzielczością. Do zestawienia mamy więc takie modele, które debiutują w tym roku, ale jednocześnie są oferowane w rozsądnej cenie. W ten sposób można mieć dobry sprzęt, który co ważne będzie miał aktualne oprogramowanie.

Xiaomi Mi A2 Lite

To bardzo udany przedstawiciel serii Mi A, która jest bardzo dobrze oceniana. Smartfon tak jak inne urządzenia z tej linii pracuje na Androidzie, który pozbawiony jest dodatków. Dzięki temu dłuższy czas można także liczyć na aktualizację takiego systemu. Sam sprzęt bardzo dobrze wypada pod kątem tego jaka specyfikacja techniczna się w nim pojawia. Do dużego ekranu, którym ma blisko 6 cali dostajemy również dobry procesor i co ważne wydajną baterię 4000 mAh, dzięki czemu ten sprzęt bez problemu długi czas może pracować.

Smartfony do 1000 złotych

Xiaomi Redmi 5 Plus

Kolejny przedstawiciel Xiaomi proponuje nam to wszystko co sprawia, że smartfony z Chin są tak bardzo popularne. W dobrej cenie do 800 złotych dostaniemy wydajnego Snapdragona 625, pojemną baterię i ekran IPS z rozdzielczością Full HD+. Urządzenie pracuje jednocześnie na dwóch kartach SIM, producent postarał się o solidny aparat, dlatego robienie tym sprzętem zdjęć również będzie przyjemne i efekty będą bardzo dobre.

Huawei Y9 (2018)

Na średniej półce znajdziemy także Huawei Y9 z tego roku, który daje nam dużą baterię, przyzwoity Kirin 659 a także 3 lub 4 GB pamięci RAM. Wyświetlacz IPS radzi sobie bardzo dobrze i dzięki temu użytkownik dostaje ładny ekran. Nie ma jednak modułu NFC płatności mobilnych, nie ma złącza USB C, które jednak obecnie staje się standardem dla tego typy urządzeń.

Honor 9 Lite

W poprzedniej wersji uznawaliśmy, że to właśnie ten model jest najlepszym ze smartfonów w kwocie do 900 złotych. Teraz jednak widać, że wiele się nie zmieniło. Nadal urządzenie dostaje bardzo solidną, dobrze wykonaną obudowę, modną wąskoramkową konstrukcję z ekranem IPS,. Dostajemy także wydajność na zadowalającym poziomie i czas pracy baterii na niezłym poziomie, ale gorszym niż w przypadku urządzeń od Xiaomi. To co enne to fakt, że w tym sprzęcie pojawia się już moduł płatności NFC.

Ciekawą alternatywą dla tego modelu może być także Huawei P Smart. To w zasadzie taka sama konstrukcja, różnica jest taka, że mamy dodatkowy aparat z przodu, a całość ma charakter metalowy i w ten sposób w jakieś mierze ten sprzęt się właśnie wyróżnia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz