Telefony z Chin gdzie kupić?

Udostępnij

Zanim kupimy sprzęt elektroniczny, powinniśmy sprawdzić, czy na pewno postawiliśmy na usługi autoryzowanego dystrybutora. Tylko bowiem wówczas możemy mieć pewność, że nasze prawa jako konsumentów będą znajdowały się pod należytą ochroną. Pojawia się jednak pytanie po czym rozpoznać, że kupujemy na przykład produkty marki Xiaomi pochodzące z pewnego źródła.Wiele osób pyta dlaczego żaden polski przedsiębiorca nie zdecydował się na otwarcie sklepu internetowego z nazwą Apple czy Samsung w nazwie.

Tymczasem odpowiedź jest naprawdę bardzo prosta. Marka jest znakiem towarowym, który podlega ochronie prawnej. Marka wywołuje określone skojarzenia, które są wynikiem doświadczeń klientów z produktami określonej firmy. Trzeba jednak pamiętać, że marka to coś więcej niż tylko skojarzenia z produktem. To także doświadczenia z samym kupnem sprzętu, a także późniejszą obsługą, jeśli takowa jest potrzebna. Dlatego renomowane firmy robią wszystko, aby skojarzenia z daną marką były jak najlepsze. Podejmują między innymi walkę z nieuczciwymi sprzedawcami. Gdzie można kupić Xiaomi? Z pewnością nie u pseudo sprzedawców. Oficjalnie marka Xiaomi dostępna jest w polskich sklepach od niedawna. Oficjalnym dystrybutorem marki jest firma ABC Data.

Dzięki temu dostępność produktów tej bardzo dobrej marki istotnie zwiększyła. Jeszcze nie tak dawno Polacy byli zdani na łaskę nie zawsze uczciwych sprzedawców, którzy nierzadko sprzedawali poserwisowe telefony jako nowe. Do tego urządzenia często miały wersje oprogramowania w języku chińskim. Zdarzały się również sytuacje, kiedy na urządzeniach wgrane było nieuczciwe oprogramowanie, które kradło dane użytkownika. Na rynku działali również sprzedawcy, który niezgodnie z prawem używali marki Xiaomi do oznaczenia swoich sklepów. Tymczasem trzeba pamiętać, że znaki towarowe podlegają ochronie prawnej. Z uwagi na to, że marka Xiaomi nie miała oficjalnego reprezentanta w naszym kraju, nie miała nad tym procederem żadnej kontroli.Po wkroczeniu na rynek polski marki Xiaomi sklepy te jednak bardzo szybko zniknęły. Dzisiaj produkty marki Xiaomi kupimy bez trudu u oficjalnych dystrybutorów. Do licencjonowanych sprzedawców zalicza się między innymi takie sklepy, jak dragonist.pl. Xiaomi posiada również swoje sklepy stacjonarne, które znaleźć można w Warszawie oraz Krakowie. Do tego dochodzi oficjalny sklep internetowy. Co zyskamy, jeśli zdecydujemy się na zakup sprzętu u autoryzowanego dystrybutora? Przede wszystkim pewność. Autoryzowany dystrybutor to przede wszystkim pewność, że dostajemy towar pochodzący faktycznie od producenta. W związku z tym możemy być również pewni jego wysokiej jakości. Jeśli chodzi o produkty Xiaomi, to korzystanie z autoryzowanego dystrybutora pozwala również mieć pewność, że urządzenia ma wgrane odpowiednie oprogramowanie. Jeśli zdecydujemy się na zakup produktu Xiaomi z niepewnego źródła, musimy liczyć się z tym, że wgrane oprogramowanie będzie odpowiednie, ale na rynek azjatycki.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz