IPad mini 5 debiutuje!

Udostępnij

O nowym iPadzie mini piątej generacji także chodziły od dawna różne słuchy w sieci. Apple zaskoczyło wszystkich i nagle, jeszcze przed swoją konferencją, która będzie mieć miejsce już 25 marca. Jaki jest nowy iPad mini?

iPad mini 5

Nowy model najmniejszego z dostępnych tabletów Apple na pierwszy rzut oka w zasadzie nie różni się zbytnio od swojego poprzednika. Ewidentnie widać, iż gigant z Cupertino nie planował żadnej rewolucji, jeśli chodzi o to urządzenie. Sprzęt wyposażony jest w ekran Retina, która wspiera technologię True Tone i może pochwalić się przekątną rzędu 7,9 cala. Nie uświadczymy jednak technologii Face ID i przy odblokowaniu urządzenia musimy polegać na czytniku linii papilarnych, czyli poczciwym Touch ID. Z innych braków, producent niestety nie przewiduje, aby iPad mini 5 współpracował z klawiaturą Smart Keyboard. Natomiast nie będzie problemu z innym akcesorium i jego obsługą – chodzi rzecz jasna o Apple Pencil. Sam sprzęt ma 6,1 mm grubości i waży 300 gramów.

W kwestii „bebechów” możemy zauważyć spory skok jakościowy – wewnątrz urządzenia znajdziemy procesor Apple A12 Bionic. Nowy iPad mini względem swojego starszego brata dostanie kopa, który pozwoli mu uzyskać nawet 3-krotną prędkość w porównaniu do poprzednika.

Aparat nie doczekał się aż tak diametralnych zmian – kamera umieszczona z tyłu urządzenia posiada matrycę o rozdzielczości 8 megapikseli, a przednia pochwalić się może rozdzielczością rzędu 7 megapikseli.

Bateria nie ulegnie zmianie, tak samo, jak w przypadku iPada mini 4, akumulator powinien starczy na 10 godzin pracy.

iPad mini 5 cena

Jeśli chodzi o ilość gotówki, jaką trzeba przygotować na zakup urządzenia to wygląda to następująco:
iPad mini z pamięcią wewnętrzną 64 GB to koszt 1899 złotych.

Droższa wersja z pamięcią wewnętrzną rzędu 256 GB to już wydatek 2699 złotych.
Jeśli interesuje kogoś model iPad mini 5 Wi-Fi + Cellular to należy przygotować się na kwotę 2499 złotych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz