RHA TrueConnect 2 recenzja: solidne pączki o słodkich dźwiękach

Udostępnij

RHA zaktualizowała swoje prawdziwe bezprzewodowe wkładki douszne TrueConnect 2, skupiając się na jakości wykonania i długiej żywotności baterii. Brytyjczykom, którzy zaprojektowali i zaprojektowali wkładki, brakuje jednak pewnego elementu w dziale dźwięku. Oto nasza pełna recenzja.

RHA TrueConnect 2 data i cena wydania

TrueConnect 2 są dostępne w kolorach Carbon Black i Navy Blue w cenie £129,95 €159,95 €149,95. Co ciekawe, cena spadła nieco w stosunku do oryginalnych słuchawek TrueConnect, które w momencie wprowadzenia na rynek kosztowały 149,95 zł w rodzimym kraju marki. Oryginalna wersja spadła teraz do 89,95 funtów, aby ponownie dostosować portfel. Można je kupić online na oficjalnej stronie RHA.

RHA TrueConnect 2 projektowanie i jakość wykonania

RHA TrueConnect 2 nie jest dokładnie tym, co można by nazwać innowacją projektową w stosunku do oryginalnych, prawdziwie bezprzewodowych wkładek dousznych TrueConnect. W rzeczywistości bardzo niewiele zmieniło się z zewnątrz. TrueConnect 2 jest nie do odróżnienia od swojego poprzednika. Duże zmiany, jak by się wydawało, są od wewnątrz.

Fakt, że zarówno walizka ładująca, jak i same wkładki douszne pozostają w zasadzie niezmienione, nie jest rzeczą złą. Wkładki douszne RHA są jednymi z najtwardszych na dzisiejszym rynku. Zwłaszcza futerał do ładowania jest solidny jak skała. Jest w nim uspokajający ciężar, który krzyczy jakością.

Mechanizm przesuwny również jest z powrotem. Jest w nim śmiałość, która sprawia, że czuje się znacznie mocniej niż w wielu obudowach wkładek dousznych TWS, które się przesuwają. W porównaniu z SoundCore Spirit Dot 2, na przykład, RHA TrueConnect 2 jest znacznie bardziej uspokajający. Obudowa otwiera się jak książka, a wkładki wysuwają się z tego, co byłoby spryskane stronami.

Matowe wykończenie pozostaje, ale w tym roku czuje się nieco mniej gumowy. Nadal masz USB na "grzbiecie" obudowy i trzy małe diody LED, które wskazują poziom naładowania. Obudowa posiada również certyfikat IP55 chroniący przed kurzem i wodą oraz trzyletnią gwarancję.

W jaki sposób RHA zwiększył wydajność baterii prawie o 100% bez zmiany konstrukcji?

RHA TrueConnect 2 audio

Odtwarzanie dźwięku w słuchawkach TrueConnect 2 jest generalnie bardzo dobre. RHA TrueConnect były znane z dudniących basów. W dalszej kolejności reakcja basu została znacznie oswojona. Moim zdaniem niekoniecznie jest to dobra rzecz. O ile całkowicie widzę logikę - w dzisiejszych czasach chodzi o podcasty dla osób dojeżdżających do pracy - to niższe częstotliwości mają tendencję do gubienia się w miksie, podczas gdy środek i górny koniec rozdzielają się z klarownością. Taktyka otwierająca 'Arms of Pleonexia' Cabbage'a to dobry kawałek do przetestowania. Fuzz przesiąknięte gitara dźwięki umyć nad mix i można usłyszeć bas próbuje przebić się, ale po prostu nie ma wystarczająco dużo mocy, aby w pełni dołączyć do partii.

Pomimo braku aktywnego tłumienia hałasu, pasywna izolacja jest doskonała na TrueConnect 2. W opakowaniu znajdują się tylko silikonowe końcówki - bez piankowych końcówek - ale jest wiele rozmiarów, które zapewniają dokładne dopasowanie. Nie miałem żadnego problemu z rozpraszającym hałasem tła podczas korzystania z nich na berlińskim U-Bahnie.

Dzięki technologii Bluetooth 5.0 połączenie pozostało stabilne przez cały czas trwania testów. Na froncie Premium Audio Codec, TrueConnect obsługuje AAC, ale nie Qualcomm's aptX ani doskonały aptX HD.

Bateria RHA TrueConnect 2

Bateria jest największą aktualizacją RHA TrueConnect 2. Oryginalne wkładki douszne dostępne są w sumie przez 25 godzin, natomiast TrueConnect 2 może trwać nawet do 44 godzin. Podzielone jest to na 34 godziny i 30 minut w walizce do ładowania i przenoszenia oraz kolejne 9 godzin i 30 minut w samych wkładkach.

Liczby na pudełku wydają się jednak optymalne. Podczas moich testów otrzymywałem około ośmiu i pół godziny odtwarzania na jednym ładowaniu wkładek dousznych. Jak zawsze mam obowiązek wspominać podczas przeglądów słuchawek, najczęściej słucham na dość wysokich poziomach głośności i generalnie widzę spadek żywotności baterii w porównaniu do podanego czasu trwania. Nadal, między ośmioma a dziewięcioma godzinami jest powyżej średniej dla rynku właśnie teraz. Dla porównania, Samsung Galaxy Buds+ prowadzą drogę z ponad 11 godzin odtwarzania z jednego ładowania.

Nie ma tu aktywnej funkcji redukcji szumów, która dodatkowo obciążyłaby baterię, ale też nie ma możliwości zwiększenia czasu odtwarzania poprzez jej wyłączenie. Jeśli zdecydujesz się na parę tych wkładek, spodziewaj się uzyskać od 35 do 44 godzin całkowitego czasu odtwarzania w zależności od indywidualnego zastosowania.

Specyfikacja techniczna RHA TrueConnect 2

  • Bateria (obudowa): 34 godziny 30 minut
  • Bateria (pąki): 9 godziny 30 minut
  • Izolacja akustyczna: Pasywny
  • Odporność na warunki środowiskowe: IP55 oceniona
  • Driver: 6mm dynamic
  • Waga: 6g (wkładki douszne), 91g (obudowa)
  • Interfejs: Capacitive touch
  • Wrażliwość: 97dB
  • THD: ≤1%

Ostateczny werdykt

RHA TrueConnect 2 to solidna para prawdziwych bezprzewodowych słuchawek, które są wystarczająco trwałe, aby wytrzymać lata codziennego użytkowania. Etui do ładowania i przenoszenia jest jednym z najtrwalszych, na jakie natknąłem się po wypróbowaniu tego, co czuje się jak 100 par wkładek dousznych TWS. Jest w nich wystarczająco dużo miejsca na baterie, aby można było do nich dojeżdżać przez kilka tygodni.

Jakość dźwięku rozczaruje tych, którzy szukają uderzającego basu dla większości gatunków muzycznych to naprawdę całkiem przyjemne. To właśnie podczas słuchania podcastów i audiobooków RHA TrueConnect 2 naprawdę świeci. Po raz kolejny pasywna izolacja okazała się więcej niż wystarczająca, aby zagłuszyć najbardziej powszechne szumy tła związane z miejskim życiem.

Cena jest również punktowa. Za £130, RHA TrueConnect 2 znajdują się w tłumie zatłoczonych wkładek dousznych TWS, ale są bardziej wytrzymałe i dobrze wykonane niż większość w tym przedziale cenowym. Jeśli chcesz więcej funkcji oprogramowania lub jakości ANC, i tak będziesz musiał wydać trochę więcej. Na przykład Google Pixel Buds 2 jest dostępny w cenie £179. Będzie mnóstwo klientów, którzy nie przejmują się błyskotliwymi dodatkami, którzy chętnie zaoszczędzą pięćdziesiąt funtów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz